rozmiar czcionki: A | A | A

Samorząd województwa wysłał konwój humanitarny do Obwodu Dnipropietrowskiego

Dodano: 09-03-2022

Dziś rano z międzynarodowego HUBu pomocy humanitarnej, zorganizowanego na terenach Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, wyruszył konwój karetek pogotowia oraz transport pomocy rzeczowej dla Ukrainy. W spotkaniu poprzedzającym wyjazd konwoju uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałkowie Marcin Krzyżanowski i Grzegorz Macko oraz Krzysztof Maj, członek zarządu województwa.

[więcej]

Powstał samorządowy HUB międzynarodowej pomocy humanitarnej

Dodano: 08-03-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego utworzył we Wrocławiu Międzynarodowy HUB Pomocy Humanitarnej, w którym magazynowane są najpotrzebniejsze artykuły, produkty i środki medyczne. HUB, który powstał we Wrocławiu na terenie Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki to miejsce, w którym koncentruje się pomoc nadchodząca z wielu źródeł dla ogarniętej wojną Ukrainy i jej obywateli. Stąd jest wysyłana do Ukraińskich miast ratując zdrowie i życie potrzebujących. Inicjatorem jego powstania był marszałek...

[więcej]

Eliminacje - Dolny Śląsk Cybertron 2022

Dodano: 07-03-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz Stowarzyszeniem Startup Founders ogłosili konkurs, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa wśród uczniów szkół ponadpodstawowych z Dolnego Śląska. Na zwycięzców eliminacji czeka wyjazd do Czech oraz udział w konkursie „Czech Cybertron 2022”.

[więcej]

Na Dolny Śląsk wrócił z granicy kolejny pociąg humanitarny z obywatelami Ukrainy

Dodano: 06-03-2022

Kolejny pociąg humanitarny Kolei Dolnośląskich wysłany do Przemyśla przywiózł bezpiecznie z granicy polsko-ukraińskiej ponad 500 obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. Na pokładzie, obok załogi Kolei Dolnośląskich, po raz kolejny znaleźli się wolontariusze, tłumacze języka ukraińskiego z Fundacji Ukraina oraz koordynujący akcję Krzysztof Maj z zarządu województwa dolnośląskiego.

[więcej]

Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu przekazało karetkę dla Ukrainy

Dodano: 04-03-2022

Karetka wyposażona m.in. w nosze wielofunkcyjne należąca do Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu dziś nad ranem wyruszyła w kierunku przejścia granicznego w Krościenku. Po drodze włączy się w konwój 5 karetek z Sosnowca, Kielc, Katowic i wspólnie pojadą na Ukrainę.

[więcej]

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego po raz 13. odbywają się we Wrocławiu

Dodano: 04-03-2022

Na tegorocznej edycji targów prezentuje się aż 150 wystawców z różnych krajów. Impreza wróciła do kalendarza po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, gdzie spotykają się przedstawiciele branży turystycznej i miłośnicy podróży. Targi współorganizuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Trwa zbiórka dla Ukrainy

Dodano: 02-03-2022

W ostatnich dniach udało się przywrócić kontakt z regionem partnerskim Dolnego Śląska w Ukrainie – Obwodem Dnipropietrowskim. Władze regionu potrzebują naszej pomocy. Otrzymaliśmy uzupełniającą do naszej zbiórki listę najpilniej potrzebnych rzeczy. Prosimy Państwa o pomoc w ich zebraniu.

[więcej]