rozmiar czcionki: A | A | A

Ruszył Festiwal Góry Literatury

Dodano: 19-07-2021

Za nami inauguracja Festiwalu Góry Literatury. Wśród uczestników tegorocznej edycji oprócz noblistek Olgi Tokarczuk i Swietłany Aleksiejewicz znalazła się m.in. reżyserka Agnieszka Holland. Wydarzenie było okazją do przekazania listów gratulacyjnych dla laureatów Nagrody Kulturalnej Śląska, które w imieniu marszałka wręczył Krzysztof Bramorski – Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych.

[więcej]

Droga wojewódzka 353 już otwarta po remoncie

Dodano: 16-07-2021

Ponad 21,5 miliona złotych kosztowała modernizacja drogi wojewódzkiej 353 Pieńsk-Strzelno. Inwestycja dofinansowana została w połowie z funduszy unijnych w ramach programu współpracy INTERREG Polska - Saksonia 2014 – 2020, a modernizację przeprowadzono w partnerstwie pomiędzy Województwem Dolnośląskim a Gminą Krauschwitz.

[więcej]

5 milionów złotych na ochronę dolnośląskich zabytkow

Dodano: 16-07-2021

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął dziś jednogłośnie uchwałę przekazującą 5 milionów złotych na ochronę zabytków. Pieniądze będzie można przeznaczyć na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach znajdujących się na terenie całego regionu.

[więcej]

Nowy stadion lekkoatletyczny i Hala Lodowa powstaną w Lubinie

Dodano: 13-07-2021

Dwa listy intencyjne dotyczące budowy ważnych inwestycji sportowych podpisał dziś marszałek Cezary Przybylski oraz członek zarządu Tymoteusz Myrda. Hala Lodowa oraz Stadion Lekkoatletyczny powstaną w najbliższych latach w Lubinie, gdzie staną się centrum kształcenia sportowych talentów i pozwolą na organizację wydarzeń rangi mistrzowskiej.

[więcej]

Nowa trasa rowerowa połączyła powiaty trzebnicki i milicki

Dodano: 12-07-2021

Sześciokilometrowa ścieżka połączyła Książęcą Wieś i Gruszeczkę. Całkowity koszt projektu to 2,7 miliona złotych i w większości finansowany jest z funduszy unijnych, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Zwiedzamy Dolny Śląsk z nowym, wakacyjnym przewodnikiem turystycznym

Dodano: 07-07-2021

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prezentuje najnowszy przewodnik po regionie dla rodzin z dziećmi i zaprasza do wakacyjnego odkrywania tajemniczego Dolnego Śląska!

[więcej]

Samolotem na Mazury - wrocławskie lotnisko otwiera nowe połączenie lotnicze

Dodano: 05-07-2021

Wrocław – Olsztyn-Mazury to połączenie, które właśnie znalazło się w nowej ofercie wrocławskiego portu lotniczego. Podróż z Dolnego Śląska na Warmię i Mazury potrwa niewiele ponad godzinę, a całą trasę obsługiwać będą linie lotnicze Ryanair.

[więcej]