rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk i Nordland nawiązały współpracę

Dodano: 21-03-2024

Akwakultura, wspólne badania i rozwój, a także edukacja i turystyka to najważniejsze obszary kooperacji Dolnego Śląska i norweskiego Okręgu Nordland. Umowę o międzyregionalnej współpracy podpisali dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Svein Øien Eggesvik – Przewodniczący rządu Okręgu Nordland.

[więcej]

Kolejowy plan dla Zagłębia Miedziowego!

Dodano: 20-03-2024

Kolej Aglomeracyjna Zagłębia Miedziowego to duży projekt kolejowy, który ma na celu skomunikowanie Lubina, Polkowic i Głogowa, ale przede wszystkim nadrzędnym jego celem jest przywrócenie pociągów do Polkowic. O szczegółach inwestycji opowiedział na konferencji prasowej Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Koleje Dolnośląskie kupią więcej pociągów

Dodano: 18-03-2024

Dolnośląski przewoźnik otrzymał ponad 333 mln zł dotacji unijnej na dwadzieścia Elfów 2. Dzięki dotacji uwolnione środki zostaną zainwestowane w tabor. Zarząd województwa oraz przedstawiciele spółki zaprezentowali dziś plany inwestycyjne podczas konferencji prasowej.

[więcej]

Stypendia Województwa Dolnośląskiego 2024 wręczone!

Dodano: 18-03-2024

Kompozytorzy, muzycy, literaci, ludzie filmu i teatru, artyści plastycy po raz kolejny otrzymali wsparcie Samorządu Województwa Dolnośląskiego. W tym roku, Zarząd Województwa Dolnośląskiego wybrał rekordową liczbę 34 stypendystek i stypendystów, zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury w naszym regionie.

[więcej]

Bezpłatne koncerty jazzowe i muzyki klasycznej na Dolnym Śląsku

Dodano: 15-03-2024

Po raz trzeci mieszkańcy Dolnego Śląska będą mogli wziąć udział w bezpłatnych koncertach z cyklu „Z klasyką i jazzem przez Polskę”. Koncerty odbędą się między innymi w Nowogrodźcu, Brunowie, Przewornie i Wojanowie.

[więcej]

Odkryj tajemniczy Dolny Śląsk! Premiera nowego filmu promującego region

Dodano: 14-03-2024

Różnorodność, otwartość, niesamowite historie – oto najnowszy spot promujący Dolny Śląsk. Motywem przewodnim jest dialog mieszkańców i turystów: samoloty są symbolem wiadomości, które łączą.

[więcej]

Za nami X Dolnośląski Kongres Samorządowy

Dodano: 06-03-2024

„Dynamiczny region – nowoczesny samorząd” to hasło wiodące zakończonego właśnie 10. Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Wydarzenie, organizowane już tradycyjnie przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zgromadziło kilkuset uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele samorządów, parlamentu, administracji rządowej, naukowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, eksperci i dziennikarze.

[więcej]