rozmiar czcionki: A | A | A

Święto Plonów w Domaniowie

Dodano: 05-09-2021

Święto Plonów w Domaniowie Wielkie święto dolnośląskich rolników – Dożynki Wojewódzkie - przyciągnęły w niedzielę do Domaniowa delegacje ze wszystkich powiatów w regionie. Tradycyjne święto zgromadziło przedstawicieli dolnośląskich gmin, lokalnych samorządowców, a także liczne grono mieszkańców. Zarząd województwa reprezentowali marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

Wystawa "Dolny Śląsk w formie" przenosi się do Lubina

Dodano: 03-09-2021

Na lubińskim Rynku zainaugurowano dziś wystawę „Dolny Śląsk w formie”. Ekspozycja zagości w 10 dolnośląskich miastach, aby mieszkańcy całego regionu mogli zobaczyć, co zmieniło się w ich najbliższym otoczeniu. Wystawę otworzyli dziś Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa oraz lokalni samorządowcy.

[więcej]

Stypendia dla najlepszych

Dodano: 03-09-2021

Niemal 10 mln złotych samorząd województwa przeznaczył na program stypendialny uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Właśnie ogłoszono nabór do kolejnej edycji programu, który potrwa do 30 września. Środki pochodzą z funduszy unijnych, budżetu państwa i budżetu województwa.

[więcej]

Dolny Śląsk na targach SINDEX w Bernie

Dodano: 01-09-2021

SINDEX to wiodące szwajcarskie targi automatyki przemysłowej. W tegorocznej edycji bierze udział delegacja z Dolnego Śląska, która przyjechała tutaj poznać miejscowy rynek, a także nawiązać kontakty z zagranicznymi partnerami. Uczestnictwo w tarach SINDEX to jeden z elementów projektu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza. Samorząd Województwa reprezentuje wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

Dofinansowanie budowy mostu w Oławie

Dodano: 30-08-2021

Waldemar Buda - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Tymoteusz Myrda - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz wicewojewoda Jarosław Kresa i dolnośląscy samorządowcy spotkali się dziś w Oławie w sprawie dofinansowania z budżetu państwa budowy mostu w Oławie. Obiekt ułatwi przekroczenie dwóch rzek – Odry i Oławy oraz połączy cztery lokalne drogi, w tym dwie wojewódzkie – nr 396 i 455.

[więcej]

Kolej wróci do Bogatyni

Dodano: 30-08-2021

Dzisiaj w Bogatyni Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski razem z Burmistrzem Wojciechem Dobrołowiczem podpisali umowę dotyczącą rewitalizacji linii kolejowej z Bogatyni do Zgorzelca. To ważny krok, który w przyszłości pozwoli na zrewitalizowanie linii kolejowej Zgorzelec-Bogatynia i włączenie jej do regionalnej sieci transportu kolejowego.

[więcej]

POLSKO-CZESKIE MEMORANDUM PODPISANE

Dodano: 27-08-2021

Marszałek Cezary Przybylski i Hetman Kraju Hradeckiego Martin Červíček podpisali dziś polsko-czeskie memorandum w dziedzinie infrastruktury. Dokument stanowić będzie podstawę do podejmowania wspólnych inicjatyw na polsko-czeskim pograniczu w najbliższych latach.

[więcej]