rozmiar czcionki: A | A | A

Głogów inwestuje w turystykę!

Dodano: 26-11-2021

W Głogowie przedstawiono założenia projektu dotyczącego ochrony i udostępnienia cennych przyrodniczo terenów Odry. Projekt realizowany jest na podstawie umowy partnerskiej Gminy Miejskiej Głogów z Gminą Kotla i Gminą Wiejską Głogów, a o jego szczegółach opowiedzieli dziś Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Rafael Rokaszewicz – Prezydent Głogowa, Bartłomiej Zimny – Wójt Gminy Głogów oraz Łukasz Horbatowski – Wójt...

[więcej]

Krzysztof Maj Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 25-11-2021

Sejmik Województwa Dolnośląskiego powierzył dziś Krzysztofowi Majowi funkcję Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W zarządzie będzie odpowiadał za prowadzone przez samorząd województwa instytucje kultury.

[więcej]

Dolnośląskie projekty walczą od dofinansowanie z programu Kolej Plus

Dodano: 25-11-2021

We wrześniu ubiegłego roku Zarząd województwa wskazał 5 kolejowych projektów do programu Kolej+. Rządowy program jest dopełnieniem samorządowych planów rozwoju kolei w regionie i walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Ostatecznie 4 z nich powalczą o rządowe dofinansowanie w drugim etapie programu, a szacowany koszt ich realizacji sięga blisko 800 milionów złotych.

[więcej]

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe z kontroli przestrzegania uchwał antysmogowych

Dodano: 24-11-2021

Bezpłatne szkolenia skierowane są do przedstawicieli straży gminnej/miejskiej oraz pracowników samorządów gminnych, oddelegowanych do kontroli przestrzegania uchwał antysmogowych, a także do doradców gminnych, ekodoradców i przedstawicieli instytucji zajmujących się ochroną powietrza w województwie.

[więcej]

Program INTERREG Polska - Czechy

Dodano: 24-11-2021

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odbyło się spotkanie instytucji zaangażowanych we wdrażanie Programu Interreg Polska – Czechy. W spotkaniu z udziałem wicemarszałka Grzegorza Macko wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej RP, Centrum Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej i Wspólnego Sekretariatu Programu Interreg Polska – Czechy w Ołomuńcu.

[więcej]

Odra łączy dolnośląskie samorządy. Nowy projekt rozwoju turystyki w regionie.

Dodano: 23-11-2021

Rozbudowa infrastruktury turystycznej w pobliżu Odry, ochrona obszarów przyrodniczych oraz promocja turystyki wodno-rowerowej – to najważniejsze cele projektu realizowanego przez gminy Ścinawa, Wołów, Brzeg Dolny, Prochowice i Chocianów. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna, a jego koszt przekracza 37 milionów złotych.

[więcej]

Zacieśnienie polsko-czeskiej współpracy w zakresie ratownictwa medycznego

Dodano: 22-11-2021

W Kłodzku odbyło się spotkanie poświęcone współpracy ratownictwa medycznego na pograniczu polsko-czeskim. Organizatorem spotkania było Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej NOVUM. Udział w nim wzięli przedstawiciele strony polskiej i czeskiej: parlamentarzyści, samorządowcy, dyrektorzy pogotowi ratunkowych oraz przedstawiciele Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej NOVUM. W czasie spotkania zostały przedstawione informacje o procesie przygotowania czesko-polskiej umowy...

[więcej]