rozmiar czcionki: A | A | A

CZECH CYBERTRON 2022

Dodano: 28-04-2022

Obrona przed cyberatakiem na system sterowania elektrowni atomowej, analiza kryminalistyczna i prawidłowa reakcja na wrogie działania - w Dvur Kralove odbywa się konkurs wiedzy o cyberbezpieczeństwie - Czech Cybertron 2022. W konkursie biorą udział uczniowie z Dolnego Śląska oraz Kraju Kralovohradeckiego w ramach współpracy obu regionów.

[więcej]

Dolny Śląsk zaprasza na rowery!

Dodano: 28-04-2022

Tematyczne spoty promujące turystykę rowerową w kraju i za granicą, nowa strona internetowa i aplikacja ze sprawdzonymi trasami – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego startuje z letnią kampanią #ZnajdźSwojąTrasę i zaprasza do spędzenia majówki oraz letnich urlopów w najbardziej różnorodnym regionie Polski.

[więcej]

Rusza rewitalizacja linii kolejowej 317 na odcinku Gryfów Śląski-Mirsk

Dodano: 27-04-2022

Odcinek linii kolejowej 317 między Gryfowem Śląskim i Mirskiem jest jednym z przejętych w ostatnim czasie przez samorząd województwa od PKP PLK. Dziś w urzędzie gminy i miasta w Gryfowie przekazano go wykonawcy, który przeprowadzi jego rewitalizację tak aby wkrótce mógł on obsługiwać ruch pasażerski. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

[więcej]

Poznaj smaki Dolnego Śląska

Dodano: 26-04-2022

„Dolny Śląsk – nie do opowiedzenia, do zobaczenia!” – szeroko znane hasło promocyjne regionu zachęca do aktywnego odkrywania jego atrakcji za pomocą zmysłów. Teraz pora włączyć kolejny z nich – czas na posmakowanie Dolnego Śląska!

[więcej]

Połączenie kolejowe do Bielawy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem pasażerów

Dodano: 22-04-2022

Połączenie kolejowe do Bielawy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem podróżnych. Mimo okresowo słabszej frekwencji spowodowanej pandemią koronawirusa podróżni coraz chętniej korzystają z komunikacji kolejowej na tej trasie. Dziś oficjalnie zakończono projekt rewitalizacyjny tej linii, który był dofinansowany funduszami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

[więcej]

#KolejNaZabytki – DOLNOŚLĄSKI SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI ROŚNIE W SIŁĘ!

Dodano: 21-04-2022

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz Zajezdnia Popowice we Wrocławiu – do regionalnego zrzeszenie obiektów dziedzictwa przemysłowego i technicznego dołączają kolejne obiekty.

[więcej]

Kolej Plus dla Dolnego Śląska

Dodano: 21-04-2022

Trzy projekty, zgłoszone przez samorząd województwa, otrzymają rządowe dofinansowanie w ramach programu Kolej+. Ostatecznie 3 z 4 zgłoszonych przez zarząd województwa projektów otrzyma rządowe dofinansowanie w drugim etapie programu. Warunkiem aplikowania do drugiego etapu programu Kolej+ było opracowanie dla nich studiów planistyczno-prognostycznych.

[więcej]