rozmiar czcionki: A | A | A

Konkurs - Asystentura osób starszych w 2023 roku

Dodano: 12-01-2023

Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu asystentury osób starszych w 2023 roku. Celem konkursu jest wyłonienie i sfinansowanie działań podejmowanych na rzecz dolnośląskich seniorów.

[więcej]

Ruszył nabór na projekty dla dolnośląskich twórców i animatorów kultury w roku 2023

Dodano: 12-01-2023

Do końca stycznia można składać wnioski na realizację projektów stypendialnych. Nabór skierowany jest do artystów oraz osób zajmujących się upowszechnianiem kultury. W budżecie Województwa Dolnośląskiego w roku 2023 zarezerwowano na ten cel kwotę 200 tys. złotych.

[więcej]

Wizyta przedstawicieli Rady Najwyższej Ukrainy

Dodano: 11-01-2023

Od początku wojny trwającej za naszą wschodnią granicą Dolny Śląsk z ogromnym zaangażowaniem wspiera walczącą Ukrainę. Decyzją zarządu województwa w tegorocznym budżecie zarezerwowane na ten cel zostaną 23 miliony złotych, co stanowi 1% całego budżetu naszego regionu. Podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami Rady Najwyższej Ukrainy rozmawiano o kontynuowaniu pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

[więcej]

Dolnośląski Delfinek w Gromadce

Dodano: 10-01-2023

Przy Szkole Podstawowej w Gromadce otwarto nowoczesny basen. To kolejna inwestycja, która powstała w ramach programu Dolnośląski Delfinek. Samorząd województwa dofinansował jego budowę kwotą 1,25 miliona złotych. W otwarciu obiektu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Otwarto oferty na budowę Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu

Dodano: 09-01-2023

5 ofert wpłynęło w ramach europejskiego przetargu nieograniczonego na projekt budowlany i realizację nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu – największej tego typu inwestycji w historii regionu. Wyłonienie wykonawcy nastąpi w ciągu kilku tygodni. Inwestycję współfinansowaną przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz rząd realizuje Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii.

[więcej]

Ważny krok w sprawie przywrócenia pociągów do Góry!

Dodano: 09-01-2023

Województwo dolnośląskie planuje odbudowę linii kolejowej nr 372 z Bojanowa do Góry. Jednym z ważniejszych kroków przy realizacji tej inwestycji jest budowa wiaduktu nad drogą S5, która przecina nieczynną obecnie linię kolejową Bojanowo - Góra Śląska. Do pokrycia kosztów wybudowania wiaduktu zobowiązała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Porozumienie w tej sprawie z GDDKiA podpisali Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu...

[więcej]

Na Politechnice Wrocławskiej powstanie Wydział Medyczny

Dodano: 22-12-2022

Politechnika Wrocławska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i siedem szpitali podpisały porozumienie o współpracy na rzecz utworzenia i prowadzenia Wydziału Medycznego.

[więcej]