rozmiar czcionki: A | A | A

Zakończenie inwestycji w ośrodku dla niewidomych dzieci

05.11.2010 14:21

Zakończył się trzeci i zarazem ostatni etap jednej z najważniejszych inwestycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego, jaką była „Rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu”. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Marek Łapiński uroczyście oddał dziś w użytkowanie nową infrastrukturę sportowo- rehabilitacyjną ośrodka.

fot. Bożena Ślabska

Podopieczni ośrodka mogą już korzystać z nowego basenu, sali gimnastycznej, siłowni oraz boiska wielofunkcyjnego i do piłki nożnej. Dzięki poczynionej inwestycji, placówka przy Kamiennogórskiej zaliczana jest obecnie do najnowocześniejszych w kraju.

W uroczystościach zakończenia inwestycji udział wzięli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Marek Łapiński, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Zbigniew Szczygieł, Poseł na Sejm RP Ewa Wolak, Dyrektor DSOSW Robert Warchalewski oraz podopieczni ośrodka wraz z rodzicami.

Prace inwestycyjne rozpoczęły się jeszcze w 1997 roku i podzielone były na trzy etapy. Najpierw wybudowano obiekty, w których obecnie mieści się szkoła podstawowa, gimnazjum, sale rehabilitacyjne oraz biblioteka. Następnie, w latach 2006-2008, postawiono budynek, w którym mieści się szkoła zawodowa, liceum, technikum, studio nagrań, pracownia realizacji dźwięku oraz internat.

Trzecim, kończącym inwestycję etapem, który dziś uroczyście zamknięto było wybudowanie  infrastruktury sportowo-rehabilitacyjnej, na którą składają się: dwukondygnacyjna część basenowa, sala gimnastyczna przeznaczona na 24 osoby, zaplecze socjalno-szatniowe, siłownia oraz część zewnętrzna (boisko do piłki nożnej, bieżnia, obiekt do skoku w dal z trójskokiem, obiekt do skoku wzwyż,  wielofunkcyjne boisko).

Realizacja trzeciego etapu kosztowała 14 830 854 zł i sfinansowana została ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego (4 894 293 zł) oraz Regionalnego Programu Operacyjnego ( 9 936 561 zł).

Budowa sali sportowo-rehabilitacyjnej i basenu, przyczyni się do poprawy jakości edukacji dzieci niewidzących lub słabo widzących, które do woli mogą teraz rozwijać swoje sportowe zainteresowania. Poprawi także szanse na aktywne ich uczestniczenie w życiu codziennym oraz w przyszłym życiu zawodowym.