rozmiar czcionki: A | A | A

Wręczono Dolnośląskie Nagrody Sportowe

06.12.2023 12:43

Ponad 100 dolnośląskich sportowców i trenerów odebrało dziś nagrody sportowe z rąk Tymoteusza Myrdy – członka zarządu województwa. Wyróżnienia wręczono w uznaniu wyników osiągniętych na arenach sportowych w tym roku.

- Szczególnie dziękuję trenerom, rodzicom i opiekunom, którzy czuwają nad naszymi sportowcami oraz nieustannie ich wspierają, wnosząc przy tym znaczący wkład w rozwój dolnośląskiego sportu. Zależy nam by sportowcy identyfikowali się z naszym regionem, by utrzymana i zachowana została ciągłość ich rozwoju i kariery zawodniczej w dolnośląskich klubach. Gratuluję wszystkim Państwu osiągniętych wyników i życzę wielu sukcesów w przyszłości – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.


Samorząd województwa przeznaczył ponad 400 tysięcy złotych na nagrody dla dolnośląskich sportowców. Wśród wyróżnionych są medaliści mistrzostw świata i mistrzostw Europy, zawodnicy znani zarówno w Polsce, jak i na Świecie oraz najbardziej obiecujące i perspektywiczne talenty. W sumie wyróżnienia trafiły do 165 sportowców.


Nagrody sportowe Województwa Dolnośląskiego są wyrazem uznania za szczególne osiągnięcia sportowe, które wpływają pozytywnie na wizerunek województwa oraz potwierdzają rangę i znaczenie dolnośląskiego sportu. Dolny Śląsk jest regionem który zawsze wpierał i szkolił sportowców na najwyższym światowym poziomie. Służą temu programy realizowane przez samorząd województwa, dzięki którym w regionie powstają nowe inwestycje infrastruktury sportowej oraz wspierane są dolnośląskie talenty.


Tylko w ostatnich latach powstały m.in. Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach, Hala Lekkoatletyczna we Wrocławiu, 10 krytych pływalni oraz 42 boiska lekkoatletyczne. Co roku dofinansowywana jest także modernizacja ponad 50 mniejszych obiektów sportowych a także zakup urządzeń i sprzętów. Wśród planowanych inwestycji są: tor saneczkowy w Karpaczu, kolarski tor szosowy w Bielawie, park rowerowy  cross country w Polanicy Zdroju, stadion lekkoatletyczny w Lubinie oraz program budowy dolnośląskich rowerowych parków umiejętności (w sumie 29 lokalizacji).