rozmiar czcionki: A | A | A

Turniej Nadziei Olimpijskich w Podnoszeniu Ciężarów „CEFTA”

30.06.2012 09:47

Zmagania młodych siłaczy z państw - dawnych członków CEFTA, tzn. Węgier, Czech, Słowacji i Polski mogliśmy śledzić w ostatnią sobotę czerwca. Turniej dla reprezentacji juniorów i juniorek do lat 18 odbył się 30 czerwca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich. Urząd marszałkowski reprezentował członek zarządu Włodzimierz Chlebosz, który sam był sportowcem i na IO w Barcelonie w 1992 roku zajął 7 miejsce.

Zawody zostały objęte patronatem marszałka województwa dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gospodarzem turnieju był burmistrz Oborników Śląskich Sławomir Błażewski. W komitecie honorowym zasiedli m.in. prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Zygmunt Wasiela oraz szef wyszkolenia PZPC Bogusław Maliszewski.  Zmaganiom zawodników przyglądał się także pochodzący z Wierzbna k. Oławy dwukrotny srebrny medalista olimpijski Szymon Kołecki.

Przed turniejem odbył się pokaz judo: rzuty i pady wykonywali najmłodsi zawodnicy z sekcji działającej przy OSiR-ze. Wielkie zainteresowanie wzbudził również pokaz tzw. mieszanych sztuk walki.

Wśród juniorek bezkonkurencyjna była Jolanta Wiór – ważąc 68,5 kg osiągnęła
w dwuboju 186 kilogramów. Na podium stanęła także Agata Grzegorek - 159 kg oraz Monika Dzienis - 138 kg. Juniorzy: zwycięzca Simon Bence (Węgry) 276 kg w dwuboju, drugie miejsce: Michal Bodorik (Słowacja) 265 kg i 3 miejsce Simon Aron - 281 kg. W rywalizacji drużynowej wygrała Polska, przed Węgrami, Czechami i Słowacją.