rozmiar czcionki: A | A | A

Targi nowych technologii CeBIT

05.03.2012 17:31

Wszyscy liczący się przedstawiciele branży teleinformatycznej i cyfrowej spotkali się dziś podczas targów nowych technologii w Dolnej Saksonii. Znane pod nazwą CeBIT targi organizowane są co roku w Hanowerze. W tym roku udział w ceremonii otwarcia uczestniczył marszałek Jurkowlaniec, przebywający z trzydniową wizytą w Niemczech.

Fot. © 2012 Deutsche Messe AG

Targi CeBIT (Centrum der Büro- und Informationstechnik, czyli Centrum Technik Biurowych i Informacyjych) organizowane są od 1986 roku. Obecnie cieszą się statusem najważniejszych światowych targów branży teleinformatycznej. CeBIT inspiruje do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, daje impuls do rozwoju branży i ułatwia zaistnienie na rynku.

Tegoroczne targi odbywają się pod hasłem „Zarządzanie Zaufaniem – Zaufanie i bezpieczeństwo w świecie cyfrowym”. Jest to bezpośrednia kontynuacja tematu CeBIT 2011 „Praca i życie w chmurze” (od cloud computing – przetwarzanie informacji w chmurach danych). W tegorocznych targach bierze udział ok. 4300 wystawców z ok. 69 krajów. W roku 2012 krajem partnerskim CeBIT jest Brazylia, a w 2013 roku planowane jest zaproszenie Polski do pełnienia tej roli. Wieczorem, na zakończenie pierwszego dnia wizyty w Hanowerze, marszałek Jurkowlaniec uczestniczył w kolacji z udziałem Angeli Merkel, kanclerz Republiki Federalnej Niemiec.

Jutro marszałek Jurkowlaniec ponownie odwiedzi tereny targów CeBIT, gdzie spotka się  z polskimi i dolnośląskimi wystawcami. Później w siedzibie Dolnosaksońskiej Kancelarii Stanu spotka się z Davidem McAllisterem, Premierem Dolnej Saksonii. Rozmowa będzie dotyczyła m.in. kondycji zakładów Volkswagena w Polkowicach, dolnośląskich wystawców na targach CeBIT, a także zbliżającej się dwudziestej rocznicy rozpoczęcia współpracy partnerskiej pomiędzy Dolnym Śląskiem i Dolną Saksonią.

***

Dolna Saksonia jest wiodącym w Europie centrum przemysłu transportowego. Tutaj budowane są największe i najpiękniejsze statki wycieczkowe świata oraz podzespoły do największego na świecie samolotu liniowego A 380, tutaj swoją siedzibę ma Volkswagen, najważniejszy producent samochodów w Europie. Region gospodarczy Wolfsburg-Hanower-Brunszwik należy do największych europejskich centrów przemysłu samochodowego. Około jednej trzeciej niemieckiej produkcji ropy naftowej i ponad 90% niemieckiego wydobycia gazu ziemnego pochodzi z Dolnej Saksonii.