rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z przedstawicielami Województwa Podlaskiego

13.12.2013 12:18

Wicemarszałek Radosław Mołoń spotkał się dziś z przedstawicielami Województwa Podlaskiego. Spotkanie było okazją do zaprezentowania w ramach dobrych praktyk zrealizowanego innowacyjnego projektu partnerskiego pn. Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku. Dodatkowo omówione zostały planowane do realizacji przez Wydział Edukacji i Nauki projekty unijne w ramach nowej perspektywy na lata 2014-2020.

Projekty inwestycyjne współfinansowane przez UE ze środków EFRR:


Tytuł: Młody naukowiec
Celem projektu Młody naukowiec jest podniesienie efektywności kształcenia poprzez modernizację bazy dydaktycznej gimnazjów w zakresie przedmiotów przyrodniczych. Planuje się stworzyć 180 lokalnych centrów nauki, gdzie każde centrum składać się będzie z trzech pracowni: chemicznej, biologicznej i fizycznej. Pracownie wyposażone będą w najnowocześniejsze pomoce dydaktyczne, pozwalające na przeprowadzenie większości eksperymentów zgodnie z podstawą programową. Centra te zlokalizowane będą we wszystkich gminach Województwa Dolnośląskiego zainteresowanych udziałem w projekcie.


Tytuł:  Fascynujący świat nauki
Celem projektu „Fascynujący świat nauki” jest dostosowanie kształcenia ponadgimnazjalnego do oczekiwań współczesnego rynku pracy w czasach gospodarki opartej na wiedzy. Zakłada on modernizację bazy dydaktycznej szkół ponadgimnazjalnych w zakresie przedmiotów ścisłych tj. chemii, fizyki i biologii. Planuje się stworzyć 70 lokalnych centrów nauki, gdzie każde centrum składać się będzie z trzech pracowni o charakterze laboratorium: chemicznej, biologicznej i fizycznej. Pracownie wyposażone będą w najnowocześniejszy sprzęt laboratoryjny oraz pomoce dydaktyczne, pozwalające na przeprowadzenie większości eksperymentów zgodnie z nową podstawą programową. Centra te zlokalizowane będą we wszystkich powiatach Województwa Dolnośląskiego.


Tytuł:  Minicentra wiedzy czyli niwelowanie różnic w dostępie do wiedzy i informacji
Celem projektu Minicentra wiedzy czyli niwelowanie różnic w dostępie do wiedzy i informacji jest rozpowszechnienie stosowania nowych technologii informacyjno- komunikacyjnych  w większości szkół na Dolnym Śląsku. Jest on kontynuacją projektu Dolnośląska e-szkoła w ramach, którego została zakupiona Dolnośląska Platforma Edukacyjna na 100 000 użytkowników.


Tytuł:  Szkoła bez barier
Celem projektu jest wzbogacenie oferty skierowanej do szkół dla osób niedowidzących oraz niedosłyszących w zakresie dostępu do nowych form terapii poprzez dostosowanie i wyposażenie danych obiektów. Projektem objęte zostaną co najmniej dwie wiodące placówki edukacyjne, dla których organem prowadzącym jest Województwo Dolnośląskie, a mianowicie: Dolnośląski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu oraz Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu.