rozmiar czcionki: A | A | A

Samorząd Województwa dofinansowuje Uzdrowisko

11.09.2023 16:01

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał „Uzdrowisku Lądek – Długopole” S.A. już przeszło 10 mln złotych na inwestycje budowlane w Lądku Zdroju.

Uzdrowisko Lądek - Długopole S.A. to jedna z najsprawniej rozwijających się spółek uzdrowiskowych na Dolnym Śląsku. Corocznie przyjmuje od 15 do 20 tysięcy pacjentów, oferując szeroką gamę zabiegów, których w 2022 roku Spółka wykonała prawie 700.000. W poniedziałek, 11. września w Zdroju Wojciech odbyła się konferencja prasowa Grzegorza Macko - Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Joanny Walaszczyk - Prezesa Uzdrowiska Lądek - Długopole S.A.


- Cały czas inwestujemy w naszą uzdrowiskową perełkę, jaką jest Zdrój Wojciech. W tym roku, dzięki funduszom przekazanym przez samorząd województwa dolnośląskiego zakończono remont elewacji. Ponadto dzięki 2 mln dokapitalizowaniu możliwe będzie rozpoczęcie prac budowlanych wewnątrz budynku - mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.


- Jedną z kluczowych inwestycji jest modernizacja szpitala uzdrowiskowego Jubilat, która obejmuje modernizację bazy i termomodernizację. Pozwoli nam to na poprawę efektywności energetycznej budynku oraz jakości udzielanych świadczeń - podkreśla Joanna Walaszczyk. - Od wielu lat szpital uzdrowiskowy Jubilat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kuracjuszy, dlatego jednym z istotnych etapów jego modernizacji jest wymiana balkonów. Zwiększy to bezpieczeństwo i komfort korzystania z walorów oferowanych przez bazę hotelową - dodaje Prezes Uzdrowiska.


- Dziękuję całemu zespołowi Uzdrowisko Lądek - Długopole S.A., na czele z Panią Prezes Joanną Walaszczyk za realizację zadań podnoszących bezpieczeństwo zdrowotne Dolnoślązaków. W ostatnim czasie do dolnośląskich uzdrowisk płyną duże środki - ze strony samorządu województwa będziemy je wspierać maksymalnie jak to możliwe - dodaje Grzegorz Macko.


Zakończenie obecnych prac inwestycyjnych planowane jest na koniec grudnia 2023 roku.