rozmiar czcionki: A | A | A

Na Dolnym Śląsku powstanie kolejna obwodnica!

16.12.2022 15:16

W Urzędzie Miasta Góra podpisana została umowa na budowę obwodnicy Góry w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323. Umowę z wykonawcą podpisali Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Leszek Loch - Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. W spotkaniu uczestniczyli także wojewoda Jarosław Obremski i Irena Krzyszkiewicz - burmistrz Góry.

Przetarg na budowę obwodnicy Góry ogłoszono 13 czerwca 2022 roku. Zgłosiło się sześć chętnych firm. Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. z ceną ponad 42 mln 281 tys. zł. Zadanie planowane jest do dofinansowania w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska.

- Obwodnica Góry jest kluczowym elementem, łączącym trasy ekspresowe S3 i S5. Dzięki temu kierowcy będą mieć łatwiejszy dojazd do Leszna i Poznania – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Cały czas podnosimy komfort życia mieszkańców poprzez lepsze warunki na drogach. Znacząco wpływa to na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – dodaje.

Łączna długość obwodnicy wynosi około 3,54 km, a w ramach inwestycji zostaną wykonane m.in.: odcinek drogi głównej wojewódzkiej nr 323, rondo na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 324 oraz na skrzyżowaniu z istniejącą drogą wojewódzką nr 323 i powiatową nr 1069D, powstaną także place do zawracania, chodniki, a także przebudowana zostanie ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 324.

Obwodnica Góry jest ważnym elementem budowy korytarza transportowego między województwami dolnośląskim i wielkopolskim. Jej powstanie wyprowadzi ruch tranzytowy z Góry, zwiększając komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców.