rozmiar czcionki: A | A | A

Hasco-Lek Maraton

16.09.2012 12:07

16 września odbył się 30. maraton Wrocław. Startujący przebiegli ponad 42 kilometry wzdłuż ulic stolicy Dolnego Śląska. Wicemarszałek Radosław Mołoń wziął udział w uroczystości otwarcia 30. Maratonu Wrocław.

Pogoda dopisała startującym w tym roku maratończykom. Nie padał deszcz, a temperatura była idealna dla biegaczy. Mimo to nie wszyscy mieli siłę by dotrzeć na metę. Na trasie wszyscy uczestnicy zebrali zasłużone brawa od licznie zgromadzonych wrocławian, którzy dopingowali biorących udział w maratonie biegaczy. Podium zdominowali Kenijczycy, którzy zdobyli wszystkie trzy medalowe miejsca. Zwyciężył Edwin Kirui z czasem 2:15:32.

Wrocławski maraton z roku na rok rośnie w siłę; świadczy o tym rosnąca liczba uczestników. Tegoroczny maraton cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że jego organizatorzy postanowili znieść limity zgłoszeń. Dzięki temu niedzielne zawody należały do największych zawodów biegowych w kraju. W 30. Hasco-Lek Wrocław Maratonie pobiegli  zawodnicy z kilkunastu krajów. W ramach maratonu odbywały się także mistrzostwa Wojska Polskiego oraz mistrzostwa Polski Nauczycieli.

W niedzielę na terenie Stadionu Olimpijskiego spotkali się zarówno zawodowcy, jak i amatorzy biegania. Czwarty rok z rzędu maratonowi towarzyszył bieg rodzinny "Natur Kaps Mila Olimpijska", który został rozegrany na dystansie 1609 m. Mogli w nim wystartować wszyscy chętni, bez względu na wiek i płeć.