rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląskie produkty na międzynarodowych targach Grüne Woche 2024

24.01.2024 11:54

To już kolejny rok, w którym Województwo Dolnośląskie uczestniczy w Międzynarodowych Targach Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa Grüne Woche, odbywających się od 19 do 28 stycznia 2024 roku w Berlinie. To międzynarodowe wydarzenie gromadzi producentów i przetwórców, którzy prezentują tu żywność, zaopatrzenie dla ogrodnictwa oraz rolnictwa.

Liczba wystawców na targach systematycznie wzrasta, obecnie zbliżając się do prawie 2 tysięcy podmiotów. Przedsiębiorcy, których można było w tym roku spotkać podczas wydarzenia w Berlinie, reprezentowali ponad 70 krajów z Europy i różnych części świata. Województwo Dolnośląskie bierze udział w Targach Grüne Woche nieprzerwanie od 2006 roku.


Na stoisku regionalnym zostały zaprezentowane charakterystyczne produkty rolnicze i spożywcze z Dolnego Śląska, a także tradycyjne wyroby ceramiczne. W Targach uczestniczyli również przedstawiciele samorządu województwa: Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojciech Bochnak i Michał Bobowiec – Radni Województwa Dolnośląskiego.


- Jako Dolny Śląsk od wielu lat uczestniczymy w targach Grune Woche. Co roku nasi przedsiębiorcy - w szczególności lokalni producenci - prezentują swoje wyroby na stoisku Dolnego Śląska. To okazja do promocji artykułów wysokiej jakości, zarówno spożywczych, jak i rękodzieła. Nie inaczej jest w tym roku, ponieważ nasze regionalne stoisko odwiedziły już tysiące osób - mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.


W tym roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego zaprosił Lokalne Grupy Działania z Dolnego Śląska, takie jak LGD Partnerstwo Izerskie, Stowarzyszenie Ślężanie LGD, oraz LGD „Szlakiem Granitu” do współpracy przy tworzeniu stoiska. Odwiedzający Targi mają możliwość zakupu regionalnych produktów spożywczych i rękodzieła. Dodatkowo, na miejscu odbywają się również warsztaty kulinarne.