rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląska Zima 2024 – przystanek trzeci – Czarna Góra Resort!

26.01.2024 15:04

Świetne warunki narciarskie, miasteczko Dolnego Śląska pełne atrakcji, konkursy z nagrodami – Dolnośląska Zima nabiera rozpędu i tym razem lądujemy w Czarnej Górze! Najbliższy weekend (27-28.01.2024) przyniesie nam sporo wrażeń, oczywiście tych najlepszych – dolnośląskich.

Przygotowanych jest wiele atrakcji i warsztatów. Stawy Milickie sprawią, że rozsmakujemy się w regionalnej kuchni, a Miasto Kłodzko i Powiat Trzebnicki zachęcą do odkrywania uroków Dolnego Śląska i poczęstują lokalnymi pysznościami. Atrakcje przygotowała również Kopalnia Złota w Złotym Stoku, a Kopalnia Uranu w Kletnie zaprezentuje wiele odmian minerałów. Twierdza Srebrna Góra przygotuje tematyczne pytania i atrakcyjne nagrody. Stara Kopalnia w Wałbrzychu czekać będzie z kopalnianym quizem i gorącą herbatą Barbara. Stronie Śląskie zaprezentuje stoisko edukacyjno-konkursowe, przy którym będzie można zakręcić kołem fortuny. Jaskinia Niedźwiedzia oczaruje historiami i zachęci do odwiedzenia tego miejsca.


Dolnośląska Zima to wyjątkowy projekt dla całych rodzin, przygotowany z myślą o ciekawie i aktywnie spędzanych zimowych weekendach w naszym pięknym regionie. Zaplanowaliśmy wydarzenia na 5 zimowych weekendów od stycznia do lutego. W różnych lokalizacjach Dolnego Śląska organizowane są atrakcje, dzięki którym Dolnoślązacy, ale również turyści mogą jeszcze lepiej poznać nasze województwo. Dolny Śląsk jest najlepszym miejscem na zimowy wypoczynek – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Czarna Góra Resort to kolejna znakomita lokalizacja na zimowe szaleństwa i wspólną zabawę. Wszystko w ramach projektu Dolnośląska Zima i przyświecającej mu idei  #GóryBezBrawury, o której już w najbliższą niedzielę opowiedzą przedstawiciele grupy GOPR. W sobotę miasteczko będzie otwarte dla turystów w godzinach 10-16, kolejnego dnia 10-15.


- Świetne stoki narciarskie, idealne warunki, malownicze Sudety… Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Dolnośląska Zima trwa w najlepsze, w minionych edycjach doświadczyliśmy wielu niezapomnianych chwil, a zbliżające się wydarzenia z pewnością nie przestaną zaskakiwać i cieszyć lokalnych turystów, a także tych, którzy dopiero przyjeżdżają na Dolny Śląsk, by odkrywać jego piękno. Najnowsze dane pokazują nam, że 1/3 turystów wybiera Dolny Śląsk na ferie. To tu wspólnie przeżywamy zimowe przygody, tworząc niepowtarzalną atmosferę – mówi Bartłomiej Kubicz, dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.


Przed nami jeszcze dwie lokalizacje (3-4.02.2024 – Zieleniec, 10-11.02.2024 – Świeradów-Zdrój).

Więcej szczegółów na temat wydarzenia można odnaleźć na stronach wydarzeń i na oficjalnych profilach społecznościowych Dolnego Śląska:


Czarna Góra
Zieleniec
Świeradów-Zdrój


Do zobaczenia na Stoku!
#DolnośląskaZima