rozmiar czcionki: A | A | A

Coraz bliżej przebudowy drogi lokalnej w gminie Strzelin

31.05.2024 17:33

Ponad 1,3 mln złotych wyniesie dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Kuropatnik w gminie Strzelin. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Wojciech Bochnak oraz Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego Natalia Gołąb podpisali dziś umowę z Burmistrz Strzelina Dorotą Pawnuk w sprawie planowanej inwestycji.

Projekt dotyczy przebudowy niemal kilometrowego odcinka ulicy Kaczerki w miejscowości Kuropatnik. To pierwszy etap inwestycji, który zakłada poszerzenie drogi, wymianę nawierzchni i budowę nowego chodnika.

- Zależy nam na rozbudowie i modernizacji dróg lokalnych w dolnośląskich gminach i wsiach. To inwestycje, które szczególnie wpływają na komfort życia mieszkańców naszego regionu i poprawiają bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, rowerowego i pieszego. Cieszę się, że mieszkańcy Gminy Strzelin już niebawem będą mogli korzystać z odnowionej trasy – mówi Natalia Gołąb, Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Przebudowa drogi zostanie wykonana do czerwca 2025 roku. Całość inwestycji to ponad 2,1 mln złotych. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 1,3 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.