rozmiar czcionki: A | A | A

Bolesławieckie Święto Ceramiki po raz 27

23.08.2021 15:04

27. Bolesławieckie Święto Ceramiki przeszło do historii. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło licznych turystów z kraju i z zagranicy, którzy przyjechali do Bolesławca podziwiać regionalne rękodzieło. W uroczystym otwarciu Święta Ceramiki wziął udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Najpiękniejszy festiwal ceramiczny w Polsce rozpoczął się w środę, 18 sierpnia. W Bolesławcu pojawiło się niemal 90 producentów i artystów, którzy zaprezentowali swoje tradycyjne wyroby.

- Ceramika bolesławiecka to znak rozpoznawczy Dolnego Śląska w kraju i za granicą. Promocja produktów regionalnych jest niezwykle istotna dla rozwoju turystyki, dlatego cieszę się, że co roku Święto Ceramiki przyciąga do Bolesławca tłumy gości – mówił Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Bolesławieckie Targi Ceramiczne zaliczane są do czołówki największych targów ceramicznych w Europie. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia uczestnicy mogli podziwiać zdobione arcydzieła, ale też wziąć udział w licznych warsztatach, pokazach i występach artystycznych. Na scenie wystąpiły zespoły lokalne oraz ogólnopolskie gwiazdy. Święto Ceramiki zakończył niedzielny koncert pod hasłem „Miejcie nadzieję“, będące wyrazem podziękowania personelowi medycznemu oraz wszystkim ludziom zaangażowanym w walkę z pandemią koronawirusa. Medycy, którzy wyróżnili się w walce z Covid-19 nagrodzeni zostali także odznakami Ministra Zdrowia.