rozmiar czcionki: A | A | A

28. Rajd Karkonoski

07.07.2013 12:46

W ostatni weekend odbył się 28. Rajd Karkonoski będący jednocześnie 3. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody wygrał lider klasyfikacji MP Kajetan Kajetanowicz. Puchar za zwycięstwo wręczył mu wicemarszałek Jerzy Łużniak.

Rajd Karkonoski miał miejsce w dniach 5-7 lipca br. Była to już 28. edycja tych zawodów. Ściganie w Karkonoszach było jednocześnie 3. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5. rudną Rajdowego Pucharu Polski i 2. rundą Pucharu Łużyc „Lausitz Cup”. Trasa rajdu liczyła 544 km, w tym 170 km podzielonych na odcinki specjalne.

Zwyciężył lider klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza RT), drugi był Wojciech Chuchała (Subaru Impreza STI), natomiast trzecie miejsce zajął Tomasz Kuchar. Fundatorem pucharów w klasyfikacji generalnej 3. rundy Samochodowych Mistrzostw Polski był Zarząd Województwa Dolnośląskiego.