rozmiar czcionki: A | A | A

Członek Zarządu Województwa Tymoteusz Myrda

Członek Zarządu Województwa Tymoteusz Myrda

lat 43, urodzony w Żarach, samorządowiec.


Radny wojewódzki dwóch kadencji, radca prawny z wykształceniem ekonomicznym i tytułem MBA. Studiował na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu Prawa Bankowego oraz Prawa Inwestycyjnego. Aplikację radcowską zdobył w 2012 roku.


W latach 2002-2006 pełnił funkcję Rzecznika Prasowego Prezydenta w Urzędzie Miejskim w Lubinie. W latach 2006-2010 był radnym Powiatu Lubińskiego. Od 2007 roku pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji jako Prokurent. W latach 2010-2013 pełnił funkcję sekretarza w Starostwie Powiatowym w Lubinie. Od lipca 2013 roku radca prawny.


31 marca 2016 roku został wybrany na stanowisko Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych ponownie zdobył mandat Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i został wybrany na stanowisko Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Członek Zarządu Województwa Paweł Wybierała

Urodził się 14 kwietnia 1974 we Wrocławiu, na co dzień mieszka w Miliczu. To doświadczony samorządowiec, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku filozofia, a także studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w turystyce i hotelarstwie oraz zarządzania i marketingu. W dotychczasowej pracy zawodowej dał się poznać jako dobry organizator i sprawny manager.


W pierwszych latach pracy zawodowej związany z lokalnym tygodnikiem jako dziennikarz. W latach kolejnych kierował Gminnym Zespołem Kultury i Bibliotek w Krośnicach oraz Schroniskiem Młodzieżowym w Krośnicach.


Od roku 2010 przez 4 lata burmistrz Milicza, a następnie kierownik Wydziału Promocji i rzecznik prasowy Starosty Lubińskiego. W latach 2014 – 2018 radny powiatu Milickiego, a po ostatnich wyborach samorządowych radny Rady Miejskiej w Miliczu. Od dwóch lat dyr. Biura Stowarzyszenia „Rzeczpospolita Samorządna” oraz członek zarządu „Stawów Milickich”.


Żonaty, tata Antoniego i Róży. Miłośnik historii, turystyki i sportu, który przez wiele lat uprawiał wyczynowo (zapasy w milickiej sekcji WKS Śląsk oraz brydż sportowy). W 2007 roku wyróżniony przez Dolnośląską Federację Sportu „Zasłużony dla sportu na Dolnym Śląsku”, a w 2014 roku odznaczony Złotą Gwiazdą Polskiego Związku Zapaśniczego.