rozmiar czcionki: A | A | A

Członek Zarządu Województwa Tymoteusz Myrda

Radny wojewódzki dwóch kadencji, radca prawny z wykształceniem ekonomicznym i tytułem MBA. Studiował na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu Prawa Bankowego oraz Prawa Inwestycyjnego. Aplikację radcowską zdobył w 2012 roku.


W latach 2002-2006 pełnił funkcję Rzecznika Prasowego Prezydenta w Urzędzie Miejskim w Lubinie. W latach 2006-2010 był radnym Powiatu Lubińskiego. Od 2007 roku pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji jako Prokurent. W latach 2010-2013 pełnił funkcję sekretarza w Starostwie Powiatowym w Lubinie. Od lipca 2013 roku radca prawny.


31 marca 2016 roku został wybrany na stanowisko Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych ponownie zdobył mandat Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i został wybrany na stanowisko Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Członek Zarządu Województwa Krzysztof Maj

Krzysztof Maj to doświadczony menedżer i samorządowiec. W zarządzie województwa jest odpowiedzialny za kulturę i turystykę. Swoją działalność samorządową rozpoczął prawie 15 lat temu na Dolnym Śląsku w samorządzie miejskim. W 2010 roku objął stanowisko wicestarosty powiatu lubińskiego, gdzie był odpowiedzialny za sprawy społeczne.


Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, studiów podyplomowych Executive MBA na Wydziale Informatyki i Zarządzania tej uczelni oraz Central Connecticut State University (USA). Ukończył liczne kursy i szkolenia, m.in. z zakresu działalności organizacji pozarządowych oraz zarządzania zasobami ludzkimi. W 2014 roku ukończył także studia podyplomowe Akademia Liderów Kultury na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z zakresu psychologii zarządzania w kulturze.


Krzysztof Maj przez lata swojej pracy dał się poznać jako sprawny menedżer kultury. Potrafi umiejętnie zarządzać zespołami, czego potwierdzeniem są liczne sukcesy, zarówno osobiste, jak i związane z działalnością zawodową. Od 2018, przez ponad trzy lata, był Dyrektorem Generalnym Strefy Kultury Wrocław. Wcześniej koordynował i odpowiadał za największy kulturalny projekt w Polsce - obchody Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Strefa Kultury Wrocław, dzięki jego działalności prężnie się rozwijała i jest postrzegana jako instytucja prezentująca bogactwo kulturowe stolicy Dolnego Śląska. Krzysztof Maj zawsze podkreśla, że to ludzie są wartością każdej organizacji, a rolą menadżera jest wydobywanie ze swoich współpracowników najlepszych cech. Wieloletnie doświadczenie oraz pasję, dzięki którym nadawał ton wrocławskiej kulturze, będzie miał szansę przełożyć na rozwój kultury na Dolnym Śląsku.


Oprócz kultury, której jest zaangażowanym miłośnikiem, interesuje się również sportem – przede wszystkim narciarstwem, piłką nożną i badmintonem.