rozmiar czcionki: A | A | A

Zapraszamy na szkolenie z zakresu dostępności turystyki dla osób z niepełnosprawnościami

20.09.2023 11:09

Trzydniowe, bezpłatne szkolenie z zakresu dostępności oferty turystycznej dla osób z niepełnosprawnościami, organizowane przez Dolnośląską Organizację Turystyczną oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego odbędzie się w dniach 23-25.10.2023r.

Dostępność turystyki to nie tylko infrastruktura, ale przede wszystkim dostępność usług. Osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami coraz częściej wybierają właśnie turystykę górską jako formę spędzania wolnego czasu. Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę na temat projektowania oferty turystycznej oraz obsługi osób z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, a także np. opiekunów z dziećmi, osób otyłych, osób niskorosłych i osób z zaburzeniami sensoryczno-motorycznymi.
Szkolenie poprowadzą trenerzy i trenerki z Fundacji Imago, Fundacji Katarynka oraz Fundacji Ładne Historie, w tym osoby z niepełnosprawnościami. Szkolenie ma przede wszystkim charakter praktyczny, ale jest również uzupełnione o niezbędne aspekty prawne.

Obowiązują zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/iqJUJ4AVRzUcoWecA
Szkolenie jest dedykowane Przewodnikom Sudeckim i stanowi część obchodów Roku Przewodników Sudeckich.

Informacje na temat szkolenia: 530165873

Program szkolenia