rozmiar czcionki: A | A | A

Szkolenie z zakresu dostępności oferty turystycznej dla osób z niepełnosprawnościami

13.06.2023 10:04

Zapraszamy na trzydniowe, bezpłatne szkolenie z zakresu dostępności oferty turystycznej dla osób z niepełnosprawnościami, które odbędzie się w dniach 19.06.2023 - 21.06.2023 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 64a.

Dostępność turystyki to nie tylko infrastruktura, ale przede wszystkim dostępność usług. Osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami coraz częściej wybierają właśnie turystykę górską jako formę spędzania wolnego czasu. Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę na temat projektowania oferty turystycznej oraz obsługi osób z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, a także np. opiekunów z dziećmi, osób otyłych, osób niskorosłych i osób z zaburzeniami sensoryczno-motorycznymi. Szkolenie poprowadzą trenerzy i trenerki z Fundacji Imago, Fundacji Katarynka oraz Fundacji Ładne Historie, w tym osoby z niepełnosprawnościami. Szkolenie ma przede wszystkim charakter praktyczny, ale jest również uzupełnione o niezbędne aspekty prawne. 

Obowiązują zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/11nKjMZeJ8yAUnST6
Szkolenie jest dedykowane Przewodnikom Sudeckim i stanowi część obchodów Roku Przewodników Sudeckich. Organizatorami szkolenia są Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Informacje na temat szkolenia: 530165873

Program szkolenia