rozmiar czcionki: A | A | A

Poparcie dla Wrocławia w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Dodano: 07-04-2010

Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wsparli starania Miasta Wrocławia w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Uchwała Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z poparciem dla kandydatury Wrocławia, podjęta w trakcie wyjazdowej sesji Sejmiku w Kudowie Zdroju, przekazana została Prezydentowi Miasta Wrocławia i Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

[więcej]

Sesja nadzwyczajna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 22-02-2010

Dnia 24 lutego 2010 roku o godzinie 18:00 rozpocznie się sesja nadzwyczajna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Wizyta przedstawicieli Landtagu Dolnej Saksoni w Sejmiku

Dodano: 02-02-2010

W dniu dzisiejszym miało miejsce spotkanie przedstawicieli Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z delegatami Landtagu Dolnej Saksonii. Po stronie polskiej uczestnikami byli Przewodniczący Sejmiku Jerzy Pokój, Wiceprzewodniczący Sejmiku Wojciech Smoliński i Jerzy Gierczak oraz przewodniczący komisji stałych Sejmiku – Marek Dyduch, Elżbieta Zakrzewska, Jacek Pilawa i Józef Pawlak. Stronę niemiecką reprezentowali Prezydent Landtagu Herman Dinkla, Wiceprezydent Hans-Werner Schwarz, członkowie...

[więcej]

Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej

Dodano: 01-01-2010

W 2010 roku po raz trzeci zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

Budżet Województwa Dolnośląskiego na rok 2010 uchwalony

Dodano: 30-12-2009

Radni przyjęli dziś uchwałę w sprawie budżetu Województwa Dolnośląskiego na 2010 rok, przy 20 głosach „za”. Pierwsze czytanie uchwały odbyło się podczas sesji Sejmiku w dniu 17 grudnia.

[więcej]

Wizyta radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w Obwodzie Leningradzkim

Dodano: 15-12-2009

W dniach 5-9 grudnia na zaproszenie Zgromadzenia Ustawodawczego Obwodu Leningradzkiego przedstawiciele Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z przewodniczącym Jerzym Pokojem na czele udali się z wizytą do Petersburga w celu podpisania oświadczenia o współpracy pomiędzy organami uchwałodawczymi obu regionów.

[więcej]

2010 Rokiem Marianny Orańskiej

Dodano: 19-11-2009

19 listopada podczas specjalnej konferencji prasowej Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł ogłosił inaugurację obchodów roku Marianny Orańskiej w naszym województwie. Przed nami wiele ciekawych imprez, wystaw oraz rajd specjalnym Szlakiem Marianny Orańskiej.

[więcej]