rozmiar czcionki: A | A | A

Lekcje wiedzy o samorządzie – w nowym roku odwiedzili nas…

Dodano: 07-02-2014

Pracownicy Kancelarii Sejmiku zakończyli prowadzenie cyklu zajęć z zakresu wiedzy o admistracji rządowej i samorządowej w województwie w semestrze zimowym 2013/2014. W bieżącym roku wraz z opiekunami odwiedziło nas łącznie 319 uczniów z 15 szkół z obszaru całego Dolnego Śląska.

[więcej]

XLV sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 20-12-2013

W czwartek 19 grudnia miała miejsce jeszcze jedna sesja Sejmiku Województwa. W całości obrady były poświęcone apelowi do Sejmu RP i Senatu RP dotyczącemu zniesienia podatku od wydobycia niektórych kopalin. Podatek ten dotyczy miedzi i srebra, płacony jest głównie przez dolnośląski KGHM.

[więcej]

XLIV sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 19-12-2013

Głosowanie nad Budżetem, wręczenie odznak Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego, kolędy śpiewane przez dzieci z Chojnowa i spotkanie opłatkowe – to tylko kila z wydarzeń XLIV sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Gośćmi na sesji byli: Jacek Protasiewicz, Europoseł i Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Aleksander Marek Skorupa, Wojewoda Dolnośląski i Ewa Mańkowska, Wicewojewoda.

[więcej]

Komisja Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu nagrodzona. Rok 2014 rokiem Informacji Turystycznej....

Dodano: 18-12-2013

Na posiedzeniu w dniu 17 grudnia 2013 roku Komisja Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu odebrała przyznaną przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy Odznakę „Za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej”.

[więcej]

Pierwsze posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 13-12-2013

60 delegatów ze wszystkich powiatów województwa wzięło udział w pierwszym posiedzeniu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Dzisiejsza inauguracja to podsumowaniu cyklu konferencji „Potrzeby młodzieży w moim powiecie”, których zadaniem było wybrać przedstawicieli sejmiku, a także zapoznać najmłodszych z ideą samorządu. W imieniu Samorządu Województwa wszystkich uczestników przywitał Marszałek Rafał Jurkowlaniec oraz Radni Województwa: Elżbieta Gaszyńska, Agnieszka Muszyńska i Jacek...

[więcej]

XLIII sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 27-11-2013

Radni Województwa mówią „nie” zmianom w „janosikowym”, jednogłośnie podjęli uchwałę, w której stanowczo sprzeciwiają się zmianom w ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Sesję, jak zawsze, otworzył Jerzy Pokój Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, odczytał komunikaty, przywitał gości: Tomasza Smolarza Posła na Sejm RP oraz Ewę Mańkowską Wicewojewodę Dolnego Śląska. Radni Województwa i wszyscy obecni na Sali obrad uczcili minutą ciszy pamięć śp. Jerzego...

[więcej]

Komisja Współpracy Zagranicznej o współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z Wolnym Państwem...

Dodano: 19-11-2013

13 i 14 listopada 2013 roku delegacja członków Komisji Współpracy Zagranicznej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w składzie Jacek Pilawa, Julian Golak, Andrzej Jaroch i Ewa Rzewuska gościła z wizytą w Wolnym Państwie Saksonia. Podczas pięciu spotkań odbywających się w Dreźnie i Görlitz Radni zapoznali się i wymienili doświadczenia z takich obszarów działalności jak gospodarka, ochrona środowiska, kultura oraz nauka.

[więcej]