rozmiar czcionki: A | A | A

XLIX sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 24-04-2014

Kolejna – XLIX Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego za nami. Radni zdecydowali dziś m.in. o przyznaniu 1,5 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na Dolnym Śląsku, przyjęciu programu „Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2016” oraz przystąpieniu do Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej Nowe Sudety. Sesję rozpoczęły komunikaty Barbary Zdrojewskiej, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa...

[więcej]

Wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na Dolnym Śląsku

Dodano: 16-04-2014

Klasztor Cystersów w Lubiążu, Cmentarz Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Zgorzelcu, rynek w Leśnej i Zamek Czocha to miejsca, które odwiedził Prezydent Bronisław Komorowski podczas swojej wizyty na Dolnym Śląsku. Głównym powodem podróży do naszego regionu były obchody 69 rocznicy forsowania Nysy Łużyckiej*, zorganizowane w Zgorzelcu. Prezydentowi w trakcie jego wizyty towarzyszyła Przewodnicząca Sejmiku Województwa Barbara Zdrojewska oraz Radni Iwona Krawczyk, Wioletta Susmanek, Józef...

[więcej]

Wizyta Radnych Województwa Dolnośląskiego w uzdrowiskach regionu Emilia Romania

Dodano: 14-04-2014

W dniach od 8 do 12 kwietnia 2014 roku miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz uzdrowisk działających na terenie Dolnego Śląska po uzdrowiskach partnerskiego regionu Emilia Romania we Włoszech.

[więcej]

50 lat Filharmonii Dolnośląskiej

Dodano: 10-04-2014

9 kwietnia 2014 roku świętowano 50-lecie Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Podczas uroczystości nadano Sali Koncertowej imię Stefana Strahla – założyciela i długoletniego dyrektora instytucji. Przed salą odsłonięto tablicę i popiersie z podobizną Stefana Strahla.

[więcej]

Młodzież z Białorusi, Rosji i Ukrainy z wizytą w Sejmiku.

Dodano: 08-04-2014

Uczestnikami „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” mogą być nie tylko uczniowie szkół z terenu Dolnego Śląska. 7 kwietnia w sali posiedzeń sejmiku gościła delegacja młodzieży z Białorusi, Rosji i Ukrainy, gdzie miała okazję zapoznać się między innymi z zasadami działania samorządu terytorialnego w Polsce.

[więcej]

O zwiększonych środkach na działania z zakresu polityki młodzieżowej.

Dodano: 04-04-2014

Z udziałem przedstawicieli organizacji pozarządowych pracujących z młodzieżą odbyło się czwartkowe posiedzenie Doraźnej Komisji do Spraw Młodzieży Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W trakcie spotkania rozmawiano o możliwościach konkretnego rozdysponowania środków z budżetu województwa przeznaczonych na młodzież, których zwiększenie o łączną kwotę dwustu tysięcy złotych zadeklarował Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]

Zapisy na „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” zakończone....

Dodano: 01-04-2014

Uprzejmie informujemy, że po tygodniu od dnia wysłania zaproszeń do dolnośląskich szkół zakończyliśmy zapisy na „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” w semestrze letnim 2014 roku.

[więcej]