rozmiar czcionki: A | A | A

Certyfikat jakości dla szpitala na ul. Koszarowej we Wrocławiu

Dodano: 10-03-2014

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu otrzymał Certyfikat Akredytacyjny z rąk przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia. Uroczystość miała miejsce w patio Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Dyrekcja i pracownicy szpitala przyjmowali gratulacje od wielu znamienitych gości obecnych na uroczystości. List gratulacyjne w imieniu Radnych Województwa wręczyła Barbara Zdrojewska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 17-02-2014

16 złotych oraz 2 srebrne Odznaki Honorowe otrzymali dziś wybitni Dolnoślązacy, którzy swoją postawą i działaniami zmieniają nasz region. W uroczystości, na zaproszenie Przewodniczącej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Barbary Zdrojewskiej, udział wzięli Wicewojewoda Ewa Mańkowska,Wicemarszałek Radosław Mołoń oraz Członek Zarządu Województwa Włodzimierz Chlebosz. Wśród odznaczonych dziś osób znaleźli się przedstawiciele świata kultury, nauki i sportu. Wyróżniony został także Polski Klub...

[więcej]

Zmiany w Samorządzie Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 12-02-2014

Dziś odbyła się XLVI sesja Sejmiku Województwa. Przewodniczący Jerzy Pokój zrezygnował z j funkcji przewodniczącego. Marszałek Rafał Jurkowlaniec zrezygnował z funkcji marszałka. Radni zawiesili dalsze obrady i ustalili, że powołanie nowego zarządu nastąpi w czwartek. Na Przewodniczącą Sejmiku Województwa Radni wybrali Barbarę Zdrojewską.

[więcej]

Lekcje wiedzy o samorządzie – w nowym roku odwiedzili nas…

Dodano: 07-02-2014

Pracownicy Kancelarii Sejmiku zakończyli prowadzenie cyklu zajęć z zakresu wiedzy o admistracji rządowej i samorządowej w województwie w semestrze zimowym 2013/2014. W bieżącym roku wraz z opiekunami odwiedziło nas łącznie 319 uczniów z 15 szkół z obszaru całego Dolnego Śląska.

[więcej]

XLV sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 20-12-2013

W czwartek 19 grudnia miała miejsce jeszcze jedna sesja Sejmiku Województwa. W całości obrady były poświęcone apelowi do Sejmu RP i Senatu RP dotyczącemu zniesienia podatku od wydobycia niektórych kopalin. Podatek ten dotyczy miedzi i srebra, płacony jest głównie przez dolnośląski KGHM.

[więcej]

XLIV sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 19-12-2013

Głosowanie nad Budżetem, wręczenie odznak Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego, kolędy śpiewane przez dzieci z Chojnowa i spotkanie opłatkowe – to tylko kila z wydarzeń XLIV sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Gośćmi na sesji byli: Jacek Protasiewicz, Europoseł i Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Aleksander Marek Skorupa, Wojewoda Dolnośląski i Ewa Mańkowska, Wicewojewoda.

[więcej]

Komisja Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu nagrodzona. Rok 2014 rokiem Informacji Turystycznej....

Dodano: 18-12-2013

Na posiedzeniu w dniu 17 grudnia 2013 roku Komisja Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu odebrała przyznaną przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy Odznakę „Za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej”.

[więcej]