rozmiar czcionki: A | A | A

Sejmik Województwa Dolnośląskiego dla dzieci i młodzieży w roku 2014: ponad 1200 uczestników lekcji...

Dodano: 17-06-2014

Uczniowie Gimnazjum nr 30 im. Polonii Francuskiej we Wrocławiu oraz Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy jako ostatni w drugim semestrze roku szkolnego 2013/2014 odwiedzili gmach Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, będąc uczestnikami „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”. Wszystkie działania Sejmiku w bieżącym roku podsumujemy tymczasem w liczbach:

[więcej]

Złota Honorowa Odznaka dla Dolnośląskiej Chorągwi ZHP

Dodano: 07-06-2014

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego* przyznano złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Odznakę do sztandaru przypięła Barbara Zdrojewska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Miało to miejsce 7 maja 2014 roku, w Świdnicy na Rynku, gdzie ok. 1700 harcerzy i zuchów z 27 dolnośląskich hufców wzięło udział w Zlocie Dolnośląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego im. hm Stefana Mirowskiego. Zlot odbył się z okazji...

[więcej]

„Żeby przy naszej szkole wybudowano Aquapark i żeby nie było szerszeni” - Dzień Dziecka w Sejmiku...

Dodano: 02-06-2014

Barbara Zdrojewska Przewodnicząca Sejmiku wręczyła 250 dyplomów Wzorowego Dolnoślązaka, a Radna Województwa Agnieszka Muszyńska wszystkim maluchom złożyła gratulacje. Obie Panie przyjęły ślubowanie Wzorowych Dolnoślązaków i zaprosiły gości na owocowo-słodki poczęstunek. Na koniec każdemu wręczyły upominki.

[więcej]

Pięćdziesiąta Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 29-05-2014

Kolejna – pięćdziesiąta – sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odbyła się dziś w gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Posiedzenie rozpoczęły komunikaty i informacje przedstawione przez Grażynę Malczuk – Wiceprzewodniczącą Sejmiku oraz Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

W Muzeum Papiernictwa

Dodano: 20-05-2014

Wzniesiona w 1605 r. papiernia jest dziś jednym z najciekawszych poprzemysłowych obiektów w Europie. Wyrób papieru był niegdyś bardzo opłacalny, a środki ze sprzedaży czerpanych tu arkuszy przeznaczano na rozbudowę i zdobienie młyna. W historycznej papierni działa muzeum, które jest zaliczane do największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska – rocznie zwiedza je ok. 60 tys. osób, które mogą oglądać pokazy czerpania papieru realizowane wg średniowiecznej technologii lub sami wykonują własną...

[więcej]

Studenci administracji z Hanoweru gośćmi w Sejmiku

Dodano: 14-05-2014

14 maja w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego gościła grupa 34 studentów administracji z Kommunale Hochschule für Verwaltung in Niedersachsen (HSVN) w Hanowerze.

[więcej]

Spotkanie Kobiet

Dodano: 12-05-2014

Pobyt w Miliczu Przewodniczącej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Barbary Zdrojewskiej związany był z konferencją zorganizowaną przez lokalne Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy".

[więcej]