rozmiar czcionki: A | A | A

V Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 18-10-2014

W ramach obchodów V Święto Województwa Dolnośląskiego z patronką naszą Świętą Jadwigą Śląską, odbyła się LIV – uroczysta - sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w Sali Wielkiej Ratusza Wrocławskiego. Na Rynku Dolnoślązacy tłumnie odwiedzili Jarmark Jadwiżański, chętnie brali udział w konkursach wiedzy o Dolnym Śląsku, wysłuchali zespołów muzycznych, obejrzeli występy Glinoludów i Wielkie Gotowanie z produktów regionalnych. Uchwałą sejmik ustanowił Święto Województwa na dzień 16 października,...

[więcej]

V Święto Województwa Dolnośląskiego – prezentujemy wszystkich nagrodzonych przez Sejmik oraz...

Dodano: 17-10-2014

Święto Województwa to rokrocznie doskonała okazja, by w trakcie uroczystej sesji Sejmiku uhonorować osoby i instytucje zasłużone dla rozwoju naszego regionu.

[więcej]

Harmonogram wydarzeń V Święta Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 17-10-2014

Prezentujemy wszystkie atrakcje i wydarzenia, jakie przygotowaliśmy w ramach V Święta Województwa Dolnośląskiego. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich Dolnoślązaków w sobotę, 18 października, na wrocławski Rynek!

[więcej]

Zapraszamy na V Święto Województwa Dolnośląskiego!

Dodano: 17-10-2014

Dolny Śląsk to wspólne dobro, efekt pracy wielu pokoleń, różnych narodowości i kultur. Właśnie dlatego jesteśmy tak wyjątkowi, gościnni i tolerancyjni, otwarci, pomysłowi i kreatywni. Potrafiliśmy i potrafimy korzystać i chwalić się dziedzictwem i dorobkiem naszych przodków i poprzedników, ale mamy już własny wkład pracy w rozwój naszej krainy.

[więcej]

Wizyta delegacji przedstawicieli Obwodu Dniepropietrowskiego z Ukrainy na Dolnym Śląsku

Dodano: 15-10-2014

Barbara Zdrojewska Przewodnicząca Sejmiku przyjęła delegację w składzie: Eugen Udod – Przewodniczący Dniepropietrowskiej Rady Obwodowej, Wladimir Peregudov - Zastępca Przewodniczącego Dniepropietrowskiej Rady Obwodowej, Tatiana Szaparenko – Dyrektor Muzeum Sztuki w Dniepropietrowsku.

[więcej]

Odznaczenia państwowe dla Dolnoślązaków

Dodano: 13-10-2014

Barbara Zdrojewska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wzięła udział w uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych zorganizowanej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim przez Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

[więcej]

Pamięć o Lenino

Dodano: 11-10-2014

Z okazji się 71. rocznicy bitwy pod Lenino w samo południe 11 października na Cmentarzu Żołnierzy Polskich na Oporowie we Wrocławiu odbyły się uroczystości upamiętniające krwawy chrzest bojowy kościuszkowców. Barbara Zdrojewska Przewodnicząca Sejmiku Województwa złożyła kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Polskich, wręczyła również Odznaki Honorowe Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]