rozmiar czcionki: A | A | A

Rozpoczynamy zapisy na „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” w...

Dodano: 04-09-2018

Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski, Radni Województwa Dolnośląskiego oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku po raz kolejny serdecznie zapraszają wszystkie szkoły z terenu Dolnego Śląska do udziału w cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem „Lekcjach wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

Na XLIX sesji Sejmiku gościmy delegację z Gruzji, z Autonomicznej Republiki Adżarii.

Dodano: 19-07-2018

Na XLIX sesji Sejmik jednogłośnie uchwalił rezolucję dotycząca X Rocznicy wybuchu wojny w Gruzji w 2008 roku. Radni Województwa przegłosowali wzór sztandaru naszego samorządu regionalnego. Projekt został zatwierdzony przez Komisję Heraldyczną przy MSWiA i Prezydencie RP.

[więcej]

XLVIII sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 29-06-2018

Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski rozpoczął sesję od wręczenia Odznak Honorowych Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego panu prof. dr hab. Janowi Wrabcowi i mgr inżynierowi melioracji wodnych panu Ryszardowi Majewiczowi. Uchwałą sejmiku Radni Województwa udzielili poparcia dla postulatów podnoszonych w dokumencie „Deklaracja Sudecka”.

[więcej]

Ponad 14 000 uczniów było na „Lekcji wiedzy o administracji"

Dodano: 15-06-2018

Już ponad 14 tysięcy uczestników „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” wysłuchało naszych wykładów do specjalnie przygotowanej prezentacji! Uczniowie Szkoły Podstawowej Fundacji CLEVER w Wałbrzychu byli ostatnimi w tym roku szkolnym uczestnikami lekcji z zakresu wiedzy o samorządzie województwa, prowadzonych przez pracowników Kancelarii Sejmiku. Tym samym zakończyliśmy kolejny, bardzo udany semestr zajęć, po którym łączna liczba uczestników przekroczyła granicę...

[więcej]

Ostatnia lekcja i wakacje!

Dodano: 14-06-2018

Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” po raz drugi poza siedzibą Sejmiku!

[więcej]

III Sejmik Żeglugi Śródlądowej

Dodano: 06-06-2018

Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Paweł Wróblewski otworzył obrady Sejmiku Odrzańskiego - III Sejmiku Żeglugi Śródlądowej Polski. III Sejmik Żeglugi Śródlądowej – Sejmik Odrzański jest jednym z wielu wydarzeń związanych z naszą samorządową inicjatywą, czyli przyjętą w październiku 2017 roku przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego „Rezolucją ustanawiającą rok 2018 Dolnośląskim Rokiem Rzeki Odry”.

[więcej]

Dolnośląska misja gospodarcza w Chinach

Dodano: 04-06-2018

Zakończyła się dolnośląska, samorządowa misja gospodarcza w Prowincji Anhui, w Chinach. Podczas rewizyty odbyły się dwa fora gospodarcze, jedno w Konsulacie RP w Szanghaju, drugie w Hefei - stolicy regionu Anhui. Oba spotkania były okazją do zaprezentowania chińskim inwestorom walorów gospodarczych oraz turystycznych naszego regionu oraz pogłębienia dialogu rozpoczętego podczas wizyt delegacji chińskiej na Dolnym Śląsku. Nawiązane zostały też nowe relacje biznesowe.

[więcej]