rozmiar czcionki: A | A | A

L sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 21-09-2018

20 września Paweł Wróblewski Przewodniczący Sejmiku Województwa rozpoczął sesję komunikatami przewodniczącego, następnie Cezary Przybylski przedstawił komunikaty marszałka województwa. Radni przegłosowali uchwałę: „Apel do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego dotyczący zniesienia podatku od wydobycia niektórych kopalin.” Sejmik uchwalił również uchwałę - stanowisko w sprawie „75 rocznicy zbrodni ludobójstwa dokonanej na ludności polskiej Kresów...

[więcej]

KONKURS NA OPOWIADANIE LUB ZDJĘCIE!!!

Dodano: 17-09-2018

Dolny Śląsk wart jest opowieści! Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski zachęca do udziału w konkursie literackim z okazji IX Święta Województwa Dolnośląskiego oraz Festiwalu Podróżników, który trwać będzie od 12 do 14 października 2018 r.

[więcej]

Rozpoczynamy zapisy na „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” w...

Dodano: 04-09-2018

Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski, Radni Województwa Dolnośląskiego oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku po raz kolejny serdecznie zapraszają wszystkie szkoły z terenu Dolnego Śląska do udziału w cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem „Lekcjach wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

Na XLIX sesji Sejmiku gościmy delegację z Gruzji, z Autonomicznej Republiki Adżarii.

Dodano: 19-07-2018

Na XLIX sesji Sejmik jednogłośnie uchwalił rezolucję dotycząca X Rocznicy wybuchu wojny w Gruzji w 2008 roku. Radni Województwa przegłosowali wzór sztandaru naszego samorządu regionalnego. Projekt został zatwierdzony przez Komisję Heraldyczną przy MSWiA i Prezydencie RP.

[więcej]

XLVIII sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 29-06-2018

Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski rozpoczął sesję od wręczenia Odznak Honorowych Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego panu prof. dr hab. Janowi Wrabcowi i mgr inżynierowi melioracji wodnych panu Ryszardowi Majewiczowi. Uchwałą sejmiku Radni Województwa udzielili poparcia dla postulatów podnoszonych w dokumencie „Deklaracja Sudecka”.

[więcej]

Ponad 14 000 uczniów było na „Lekcji wiedzy o administracji"

Dodano: 15-06-2018

Już ponad 14 tysięcy uczestników „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” wysłuchało naszych wykładów do specjalnie przygotowanej prezentacji! Uczniowie Szkoły Podstawowej Fundacji CLEVER w Wałbrzychu byli ostatnimi w tym roku szkolnym uczestnikami lekcji z zakresu wiedzy o samorządzie województwa, prowadzonych przez pracowników Kancelarii Sejmiku. Tym samym zakończyliśmy kolejny, bardzo udany semestr zajęć, po którym łączna liczba uczestników przekroczyła granicę...

[więcej]

Ostatnia lekcja i wakacje!

Dodano: 14-06-2018

Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” po raz drugi poza siedzibą Sejmiku!

[więcej]