rozmiar czcionki: A | A | A

Przewodniczący Sejmiku gościł Kobiety

Dodano: 08-03-2018

Saksonia – niemiecki land graniczący z Dolnym Śląskiem, wyda w tym roku na politykę równościową 6 mln euro. – Dla nas to także ważny rok, bo w Niemczech, podobnie, jak w Polsce, świętujemy stulecie uzyskania przez kobiety praw wyborczych – mówiła w środę, we Wrocławiu Petra Köpping, saksońska ministra ds. równości i integracji.

[więcej]

XLIV sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 23-02-2018

Zwyczajowo sesję rozpoczął Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski komunikatami z działalności Radnych Województwa w ostatnim miesiącu. Marszałek Cezary Przybylski omówił działania Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W trakcie obrad przewodniczący komisji stałych sejmiku przedstawili plany pracy swoich komisji na najbliższy rok. Uchwałą sejmiku Samorząd Województwa Dolnośląskiego przystąpił do Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna.

[więcej]

INAUGURACJA SAMORZĄDOWEGO ROKU ODRY

Dodano: 12-02-2018

Paweł Wróblewski Przewodniczący Semiku Województwa i Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego, wraz z zaproszonymi gośćmi, w sali sesyjnej Sejmiku konferencją zainaugurowali cykl wydarzeń Roku Odry na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Konferencja Inaugurująca Samorządowy Rok Rzeki Odry 2018

Dodano: 07-02-2018

Konferencja Inaugurująca Samorządowy Rok Rzeki Odry 2018 odbędzie się 12 lutego 2018 roku o godz. 10.00 w sali 1222 (sala posiedzeń Sejmiku) budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Pl. Powstańców Warszawy 1 we Wrocławiu.

[więcej]

Rozpoczynamy zapisy na kolejny semestr „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w...

Dodano: 01-02-2018

Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski, Radni Województwa Dolnośląskiego oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku po raz kolejny zapraszają wszystkie chętne szkoły do udziału w projekcie edukacyjnym, realizowanym w sali posiedzeń Sejmiku.

[więcej]

XLIII sesja Sejmiku

Dodano: 22-12-2017

Budżet Samorządu Województwa Dolnośląskiego na 2018 rok uchwalony. Radni Województwa podczas ostatniej w tym roku sesji przyjęli zaproponowany przez Zarząd Województw budżet na 2018 rok. Przyjęto również rezolucję Sejmiku ustanawiającą Rok 2018 Dolnośląskim Rokiem Praw Kobiet, z okazji 100. rocznicy uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Sesję prowadził Wiceprzewodniczący Sejmiku Julian Golak.

[więcej]

Kolejny semestr „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” za...

Dodano: 18-12-2017

W ubiegły piątek, tj. 15 grudnia 2017 roku, zakończyliśmy kolejny, bardzo udany semestr lekcji z zakresu wiedzy o samorządzie. Tym samym za nami w sumie już osiem semestrów, czyli 4 pełne lata regularnie prowadzonych w Sali posiedzeń Sejmiku zajęć. Dziś możemy się pochwalić tym, że na przestrzeni tego czasu odwiedziło nas łącznie 12,5 tysiąca młodych Dolnoślązaków!

[więcej]