rozmiar czcionki: A | A | A

Rozpoczynamy zapisy na nowy semestr „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w...

Dodano: 14-02-2019

Wraz z rozpoczęciem nowego semestru szkolnego Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch, Radni Województwa Dolnośląskiego oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku po raz kolejny bardzo serdecznie zapraszają wszystkie chętne szkoły do udziału w „Lekcjach wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

Wizyta w Gruzji w partnerskiej Autonomicznej Republice Adżarii.

Dodano: 04-02-2019

Przewodniczący Andrzej Jaroch, Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, Przewodniczący Komisji Kultury, Nauki i Edukacji Tytus Czartoryski, Damian Mrozek Przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Rekreacji oraz Radny Grzegorz Macko uczestniczyli w spotkaniach w Batumi z władzami Autonomicznej Republiki Adżarii, naszego regionu partnerskiego.

[więcej]

IV sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 25-01-2019

24 stycznia obradowali Radni Województwa, minutą ciszy uczcili pamięć śp. Pawła Adamowicza Prezydenta Gdańska, samorządowca, który został zamordowany podczas pełnienia swoich obowiązków.

[więcej]

"Zintegrowani" - nowy projekt dla młodzieży.

Dodano: 14-01-2019

8 stycznia rozpoczęliśmy jedno z wielu działań w ramach nowego projektu "Zintegrowani". Są to jednodniowe zajęcia, które budują postawy obywatelskie wśród niepełnosprawnej młodzieży ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

[więcej]

Delegacja z Chińskiej Prowincji Anhui z wizytą w Sejmiku.

Dodano: 21-12-2018

W spotkaniu wziął udział Andrzej Jaroch Przewodniczący Sejmiku oraz Radni Województwa Tytus Czartoryski i Damian Mrozek. Przewodniczący przywitał gości i przedstawił uczestników spotkania po stronie polskiej. Wyraził przekonanie, że Wrocław spodobał się gościom. Wspomniał o tegorocznej majowej wizycie przedstawicieli władz samorządowych oraz dolnośląskich przedsiębiorców w prowincji Anhui. Dzisiejszą wizytę widzi jako kolejny krok w budowaniu trwałej relacji pomiędzy regionami. Podkreślił, że...

[więcej]

III sesja Sejmiku Województwa – przyjęto budżet na rok 2019.

Dodano: 20-12-2018

Na III sesji Sejmiku Radni Województwa większością głosów przyjęli uchwałę budżetu Województwa Dolnośląskiego na rok 2019 oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Dolnośląskiego. Ślubowanie złożyło dwoje nowych Radnych Ewelina Szydłowska i Zbigniew Szczygieł.

[więcej]

Za nami już 5 lat z „Lekcjami wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w...

Dodano: 17-12-2018

W miniony piątek, 14 grudnia 2018 roku, zakończyliśmy kolejny, bardzo udany semestr lekcji z zakresu wiedzy o samorządzie. Tym samym za nami w sumie już dziesięć semestrów, czyli 5 lat zajęć, regularnie prowadzonych w Sali posiedzeń Sejmiku. Na przestrzeni tego czasu odwiedziło nas łącznie już niespełna 15,5 tysiąca młodych Dolnoślązaków!

[więcej]