rozmiar czcionki: A | A | A

"Zintegrowani" - nowy projekt dla młodzieży.

14.01.2019 14:15

8 stycznia rozpoczęliśmy jedno z wielu działań w ramach nowego projektu "Zintegrowani". Są to jednodniowe zajęcia, które budują postawy obywatelskie wśród niepełnosprawnej młodzieży ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

Młodzież odwiedza siedzibę Sejmiku, Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski, gdzie poznaje zakres kompetencji i zasady funkcjonowania administracji rządowej w terenie oraz poszczególnych szczebli administracji samorządowej (wojewódzkiej, powiatowej i gminnej).
Zajęcia prowadzone są m.in. przez troje pracowników Kancelarii Sejmiku, mających duże doświadczenie w przekazywaniu dolnośląskiej młodzieży informacji o zasadach funkcjonowania administracji, w ramach "Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie", Łącznie w ramach projektu odbędzie się 122 jednodniowych zajęć dla 732 uczestników projektu.
zapraszamy do obejrzenia:
https://wroclaw.tvp.pl/40852918/ruszyl-program-zintegrowani-to-szansa-dla-niepelnosprawnych?fbclid=IwAR12zOfCrEQb_KkgQglVn920LO4AVXZXoHbHW4HOiYHOtrAyUIOBFZQj8Zs