rozmiar czcionki: A | A | A

Za nami już 5 lat z „Lekcjami wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”!

17.12.2018 10:45

W miniony piątek, 14 grudnia 2018 roku, zakończyliśmy kolejny, bardzo udany semestr lekcji z zakresu wiedzy o samorządzie. Tym samym za nami w sumie już dziesięć semestrów, czyli 5 lat zajęć, regularnie prowadzonych w Sali posiedzeń Sejmiku. Na przestrzeni tego czasu odwiedziło nas łącznie już niespełna 15,5 tysiąca młodych Dolnoślązaków!

Tylko w trakcie zakończonego właśnie semestru udało nam się przeprowadzić lekcje dla 1 232 uczniów szkół z terenu całego województwa. Wśród nich największą ilość (54%) stanowili uczniowie szkół podstawowych, 29% to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, zaś 18% - uczniowie ostatnich, trzecich klas gimnazjów. Podobnie jak w poprzednich semestrach, w porównaniu do ilości uczniów z Wrocławia (24%), większość stanowili uczniowie spoza stolicy naszego województwa – było ich 76%.

Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom grup w imieniu Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzeja Jarocha oraz naszym – pracowników Kancelarii Sejmiku – pragniemy jak zwykle bardzo serdecznie podziękować za obecność oraz aktywny udział w lekcjach. Wciąż z przyjemnością odnotowujemy fakt, iż wiele szkół odwiedza nas nawet kilkukrotnie w ciągu semestru – rekordzistą w tym zakresie jest Szkoła Podstawowa nr 5 we Wrocławiu, która tylko w ostatnim semestrze była u nas z pięcioma różnymi grupami!

Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z graficznym podsumowaniem „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie".

Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnym semestrze zajęć, który planujemy rozpocząć tuż po feriach zimowych!

(KSD – TJ)