rozmiar czcionki: A | A | A

Za nami 6 lat z „Lekcjami wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”!

13.12.2019 13:22

W środę, 11 grudnia 2019 roku, zakończyliśmy kolejny, bardzo udany semestr lekcji z zakresu wiedzy o samorządzie. Tym samym za nami w sumie już pełnych 12 semestrów, czyli 6 lat zajęć, regularnie prowadzonych w sali posiedzeń Sejmiku. Na przestrzeni tego czasu odwiedziło nas łącznie już niespełna 18 tysięcy młodych Dolnoślązaków!

Tylko w trakcie zakończonego właśnie semestru przeprowadziliśmy lekcje dla 1 601 uczniów szkół z terenu całego województwa. Tym razem 71% ogółu uczestników stanowili uczniowie szkół podstawowych, zaś 29% pochodziło ze szkół ponadpodstawowych. Co ciekawe, w odróżnieniu od wszystkich poprzednich semestrów, większość uczestników (55%) to uczniowie szkół z terenu Wrocławia, 45% stanowili uczniowie spoza stolicy naszego województwa.

Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom grup w imieniu Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzeja Jarocha oraz naszym – pracowników Kancelarii Sejmiku – pragniemy jak zwykle bardzo serdecznie podziękować za obecność oraz aktywny udział w lekcjach.

Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z graficznym podsumowaniem „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie". Już teraz zapraszamy również do udziału w kolejnym semestrze zajęć, który planujemy rozpocząć tuż po feriach zimowych!

(KSD – TJ)