rozmiar czcionki: A | A | A

XXXIX sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

28.10.2021 15:03

Po raz pierwszy w historii Sejmik Województwa Dolnośląskiego jednogłośnie przyjął projekt uchwały, zgłoszony w ramach inicjatywy obywatelskiej przez „Akcja Miasto” dotyczącą powstania kolei aglomeracyjnych na Dolnym Śląsku. Wspólnym celem Samorządowców i Inicjatorów jest rozwiązanie problemów transportowych aglomeracji wrocławskiej.

W trakcie sesji Radni przyjęli apel skierowany do Komisji Europejskiej dot. niezwłocznego zatwierdzenia polskiego Krajowego Planu Odbudowy po pandemii COVID-19. Uchwałę poparło 21 Radnych, a 15 głosowało przeciwko.

Podczas obrad Radni jednogłośnie przyjęli stanowisko dotyczące 65. rocznicy wybuchu powstania węgierskiego, w którym oddali hołd węgierskim Bohaterom walki o wolność i niepodległość.


Radni sejmiku województwa przyjęli podczas wczorajszej sesji apel skierowany do Komisji Europejskiej. Dotyczy on niezwłocznego zatwierdzenia polskiego Krajowego Planu Odbudowy po pandemii COVID-19. Polski Krajowy Plan Odbudowy – dokument niezbędny do skorzystania z tego instrumentu - od wielu miesięcy czeka na akceptację KE, mimo że nie zostały względem niego podniesione merytoryczne zarzuty i nie został zwrócony do poprawienia.
 Wsparcie finansowe, które trafi na Dolny Śląsk dzięki Krajowemu Planowi Odbudowy to niezwykle ważne narzędzie, które pomoże odbudować regionalną gospodarkę mocno doświadczoną przez pandemię COVID-19. Te pieniądze pozwolą na przeprowadzenie kolejnych inwestycji, które służyć będą mieszkańcom regionu.