rozmiar czcionki: A | A | A

Święto Plonów w Niemczy

09.09.2019 09:17

8 września 2019 roku w Niemczy obchodziliśmy uroczyście Święto Plonów. Drodzy Rolnicy, przyjmijcie wielkie podziękowania za Waszą ciężką pracę, umiłowanie ziemi i serdeczne gratulacje tegorocznych plonów!

8 września 2019 roku w Niemczy obchodziliśmy uroczyście Święto Plonów. Dożynki Województwa Dolnośląskiego rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Niemczy.

Następnie uroczysty korowód przeszedł na Stadion Miejski, na którym odbyły się główne uroczystości. Po tradycyjnym obrzędzie dzielenia się chlebem Dożynki Wojewódzkie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

W dożynkach wzięli udział Radni Województwa Dolnośląskiego z Przewodniczącym Sejmiku Andrzejem Jarochem i oczywiście Marszałkiem Województwa Cezarym Przybylskim na czele. Był Wojciech Bochnak, Jacek Iwancz, Stanisław Jurcewicz, Zbigniew Szczygieł.

Dzień upłynął pod znakiem pokazów przepięknych wieńców, pachnących bochnów chleba i wielu atrakcji kulinarnych przygotowanych przez różne organizacje rolników i gospodyń.