rozmiar czcionki: A | A | A

Radni Sejmiku z roboczą wizytą w Landtagu w Berlinie.

11.04.2013 14:42

W dniach 9 – 12 kwietnia 2013 r., Radni Województwa: Jacek Pilawa, Przewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej, Iwona Krawczyk, Przewodnicząca Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Anna Horodyska, Wiceprzewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Marek Dyduch, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Marek Obrębalski, Wiceprzewodniczący Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki oraz Marek Laryś, Radny Województwa odwiedzili odpowiednik naszych władz samorządowych w Berlinie - Abgeordnetenhaus von Berlin.

Spotkanie robocze obejmowało wizytę w Bundestagu Berlina, wizytę w Landtagu Berlina. Odbyło się spotkanie z członkami Komisji Gospodarki, Badań i Technologii oraz Panem Peterem Schirmerem, kierownikiem Wydziału w Biurze Wspólnego Planowania Krajowego Berlin-Brandenburgia. W kontekście rozmów o oddawaniu do użytku wielkich inwestycji, ewentualnego połączenia lotniczego Berlina z Wrocławiem radni zwiedzili Port Lotniczy Berlin-Brandenburg (BER).

Podczas spotkania z Prezydentem Parlamentu Berlińskiego Ralfem Wielandem radni przedstawili m.in. możliwości turystycznego i uzdrowiskowego pobytu berlińczyków w Kotlinie Jeleniogórskiej i w Dolinie Baryczy np. na Stawach Milickich.