rozmiar czcionki: A | A | A

LII sesja Sejmiku

02.02.2023 22:22

Podczas obrad na LII sesji Sejmiku gościliśmy Ministra-Członka Rady Ministrów Michała Dworczyka, Posłankę na Sejm RP Mirosławę Stachowiak-Różecką oraz wielu przedstawicieli mediów. Powodem był wniosek o odwołanie Przewodniczącego Sejmiku, który, w głosowaniu tajnym, otrzymał mniejszość głosów obecnych na sali Radnych.

Podczas sesji Radni podjęli uchwały o zmianach w Wieloletniej Prognozie Finansowej, w budżecie na rok 2023. Uchwalili dwóch członków Komisji Wyborczej w wyborach do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Przedstawicielem Sejmiku w Komisji Wyborczej został Radny Stanisław Huskowski.
Radni podjęli szereg uchwał przyznających Odznaki Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego. Jednym z wyróżnionych był poprzedni Przewodniczący Sejmiku Województwa Paweł Wróblewski.
Członkowie Rady Województwa większością głosów uchwalili Stanowisko Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w sprawie uwolnienia pana  Andrzeja Poczybuta, który jest Wiceprzewodniczącym Związku Polaków na Białorusi i od 20 miesięcy przebywa w więzieniu, gdzie jest torturowany fizycznie i psychicznie. W stanowisku Sejmik potępia bestialskie władze państwa białoruskiego.

Podjęto decyzję o dofinansowaniu organizacji dożynek wojewódzkich, które będą miały miejsce w Marcinowicach w powiecie świdnickim. Dofinansowany zostanie Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy w gminie Bielawa i Tor saneczkowy w Karpaczu.