rozmiar czcionki: A | A | A

KONKURS NA OPOWIADANIE LUB ZDJĘCIE!!!

17.09.2018 14:45

Dolny Śląsk wart jest opowieści!   Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski zachęca do udziału w konkursie literackim z okazji IX Święta Województwa Dolnośląskiego oraz Festiwalu Podróżników, który trwać będzie od 12 do 14 października 2018 r.

Dolny Śląsk to region wyjątkowy, pełen tajemnic i dający szerokie pole do popisu naszej wyobraźni. Ciekawa, często trudna historia, zawiłe losy ludzi, niezwykła przyroda i krajobrazy – wszystko to sprawia, iż podróżując po naszym Województwie na każdym kroku natknąć się możemy na legendę, anegdotę, opowieść. Wystarczy wsłuchać się w szum lasów, w szelest liści, szmer strumieni, pomruk wodospadów, śpiew ptaków, ale i w gwar targowisk, warkot samochodów, odgłosy tętniących życiem miast. Klucz do poznania tych opowieści nosimy w sobie - to nasza wyobraźnia.


Zapraszamy wszystkich do przelania na papier opowieści, które ożywią wyjątkowe miejsca na Dolnym Śląsku i rywalizowania o cenne nagrody, ufundowane przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego.


Pokażmy razem, że Dolny Śląsk jest miejscem tajemniczym i inspirującym, rozbrzmiewającym legendami, podaniami i opowieściami!
Na zwycięzców czekają cenne nagrody!


Konkurs trwa do 30 września.

Czekamy na Wasze zdjęcia prezentujące piękno Dolnego Śląska lub opowiadania z motywem "Tajemniczego Dolnego Śląska".
Szczegóły konkursu i pełna lista nagród w regulaminie:

http://dskonkurs.national-geographic.pl/