rozmiar czcionki: A | A | A

II sesja - Paweł Gancarz Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego

22.05.2024 11:11

We wtorek, 21 maja, podczas II sesji Sejmiku VII kadencji, Radni Województwa bezwzględną większością głosów uchwalili skład nowego Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Marszałkiem Województwa został Paweł Gancarz z Klubu Trzecia Droga-PSL. Wicemarszałkami Wojciech Bochnak z Koalicji Obywatelskiej i Michał Rado z Bezpartyjnych Samorządowców. Członkami Zarządu zostali Jarosław Rabczenko z Koalicji Obywatelskiej i Natalia Gołąb z Trzeciej Drogi. W obradach Sejmiku Województwa wzięło udział 35 Radnych.

- Bardzo dziękuję Radnym za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Deklaruję swoje zaangażowanie i oddanie na rzecz Dolnego Śląska oraz kontynuację ważnych dla mieszkańców projektów, jak choćby budowa Nowego Szpitala Onkologicznego czy zadania infrastrukturalne: drogowe oraz kolejowe. Dolny Śląsk to region wyjątkowy, miałem okazję przekonać się o tym wielokrotnie. Obiecuję, że będę o tę wyjątkowość dbał oraz ją rozwijał. Bardzo proszę państwa Radnych o owocną współpracę – mówił z sejmikowej mównicy nowo wybrany Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz.


Swoją dotychczasową, ponad 10-letnią pracę jako Marszałek Województwa Dolnośląskiego podsumował również Cezary Przybylski. - Przez ten czas wspólnie rozwijaliśmy Dolny Śląsk. Z dumą możemy mówić, że jesteśmy Dolnoślązakami, że mieszkamy w pięknym i nowoczesnym regionie, który jest otwarty na pomysłowych ludzi i innowacyjne projekty. Dziękuję Zarządowi i Radnym Województwa, pracownikom Urzędu Marszałkowskiego i samorządowcom za dobrą, merytoryczną współpracę przez te lata.


Marszałek Cezary Przybylski pogratulował wyboru nowemu Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego, Pawłowi Gancarzowi. - Jestem przekonany, że będzie bardzo dobrym gospodarzem, dbającym o nasz piękny Dolny Śląsk - powiedział ustępujący Marszałek Cezary Przybylski.- Dziękuję wszystkim radnym głosującym podczas dzisiejszej sesji sejmiku. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem osobą kontaktową i taką, z którą można się porozumieć w każdej sprawie ważnej dla samorządu województwa. Bo to przecież on jest najważniejszy – podkreślił Wojciech Bochnak, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.


- Dostałem ogromny kredyt zaufania i zapewniam, że będę robił wszystko dla dobra Dolnego Śląska. Dziękuję przede wszystkim panu marszałkowi Cezaremu Przybylskiemu, dzięki któremu tutaj jestem, panu marszałkowi Pawłowi Gancarzowi za szansę, a także wszystkim Radnym za oddane na mnie głosy. Bierzemy się do pracy! – powiedział Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.- Bardzo dziękuję za zaufanie. To ogromny honor i zaszczyt móc służyć województwu w funkcji Członka Zarządu. Przede wszystkim to zaszczyt być Dolnoślązakiem. Przez ten czas dany mi w zarządzie zrobię wszystko, aby nadal rozwijać nasz region – zapewnił Jarosław Rabczenko, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.


- Jest to dla mnie ogromny zaszczyt. Cieszę się, że będę mogła być głosem kobiet w Zarządzie Województwa. Przed nami teraz dużo pracy na rzecz rozwoju Dolnego Śląska – podsumowała Natalia Gołąb, Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego.