rozmiar czcionki: A | A | A

Nabór dla firm - targi Vinessio w Monachium

22.11.2021 09:00

Zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w targach wina, alkoholi i innych produktów spożywczych w Monachium.

Termin misji: 4 - 7 marca 2022 r.


Termin przesyłania zgłoszeń: 22 listopada - 17 grudnia 2021 r.

Zgłoś chęć udziału pod LINKIEM


Czym są targi Vinessio?

Targi Wina Vinessio w Monachium to wydarzenie dla przedstawicieli branży handlowej, gastronomicznej i hotelarskiej w zakresie prezentacji i degustacji win, alkoholi i smakołyków z nimi związanych. To także okazja do porównania ofert i złożenia zamówienia bezpośrednio u producentów. Oferta obejmuje krajowe i międzynarodowe wina wysokiej jakości, prosecco, wina musujące i secco, przysmaki, octy i oleje, specjały z kiełbasy i sera, a także kawy i produkty palone.

Forma udziału:
Udział w targach jako wystawca co oznacza, że zakwalifikowani przedsiębiorcy będą zobowiązaniu do przygotowania i zabrania swoich produktów i ich prezentacji na wspólnym stoisku Dolnego Śląska, jako współwystawcy.

Nabór kierowany jest do przedsiębiorców z obszaru:
-Agroturystyki
-Turystyki
-Branży spożywczej
-Winnic
-Browarów
-Producentów szkła/ kryształu/ wyrobów z porcelany

Krąg podmiotów wpisujących się w profil targów obejmuje głównie producentów regionalnych i lokalnych win, browarów i innych tego typu produktów oraz wszystkie produkty towarzyszące w tym m.in.: żywność, przekąski, sery, wysokiej jakości wędliny, szkło/kryształ do serwowania tych produktów, itp.

Zakwalifikowani przedsiębiorcy będą mieli zapewnione:
- transport na trasie Wrocław – Monachium – Wrocław
- noclegi w hotelu w pokojach jednoosobowych
- pełne wyżywienie (tj. śniadania, obiady, kolacje)
- transporty miejscowe (hotel-targi)
- transport materiałów promocyjnych i wystawowych
- przestrzeń ekspozycyjną w ramach stoiska Dolnego Śląska
- bilety wstępu i wszelkie inne opłaty związane z udziałem w targach
- wsparcie tłumacza j. niemieckiego

Aby wziąć udział w naborze przedsiębiorstwo musi spełniać wymagania opisane w regulaminie naborów, w tym szczególnie w zakresie:
-zarejestrowania na terenie Dolnego Śląska, lub posiadania stałego przedstawicielstwa w regionie (potwierdzone w odpowiednim rejestrze),
-statusu mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa,
-znajomości języka angielskiego (lub niemieckiego lub czeskiego), co najmniej w stopniu komunikatywnym przez osobę wskazaną do udziału w misji,
-przedsiębiorstwo nie może zalegać z opłatą podatków i innych danin na rzecz państwa i JST oraz znajdować się w stanie zawieszenia, upadłości, itp.,
-profil działalności musi wpisywać się w tematykę danych targów.

Informacja nt. wpisywania się w założenia RSI:

Warunkiem obligatoryjnym zakwalifikowania do projektu jest wpisywanie się profilu działalności w co najmniej jeden z podobszarów RSI. Przypisując produkt czy profil działalności do wybranej RSI należy brać pod uwagę naturalne i logiczne powiązanie, lub spójność. Dla przykładu winnica może wpisać swój profil do obszaru Żywność wysokiej jakości, podobszar żywność ekologiczna, tradycyjna, regionalna i lokalna. Komisja będzie oceniała zasadność i poprawność przypisania.

Szczegółowe informacje dotyczące RSI dostępne są pod adresem:  https://umwd.dolnyslask.pl/fileadmin/user_upload/Gospodarka/Aktualnosci/Dzial_Innowacji/DolnoslaskaStrategiaInnowacji2030przyj_przezZWDdn05_01_2021.pdf (od strony 65).

Dla przedmiotowego naboru wybrane RSI to:

I. ŻYWNOŚĆ WYSOKIEJ JAKOŚCI
- Suplementy diety i środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego
- Żywność ekologiczna, tradycyjna, regionalna i lokalna
- Żywność funkcjonalna i nutraceutyki
- Żywność o zwiększonych właściwościach odżywczych
- Technologie opakowywania i przechowywania środków z podobszarów inteligentnej specjalizacji

II. INNE
W przypadku targów Vinessio, ze względu na ich specyfikację, Organizator dopuszcza nie wpisywanie się profilu przedsiębiorcy w podobszar RSI, jednocześnie pierwszeństwo w zakwalifikowaniu w naborze będą miały podmioty wpisujące się w co najmniej jeden podobszar RSI. Oznacza to, że podmioty niewpisujące się będą oceniane dopiero po ocenie podmiotów wpisujących się w RSI.


Ze względów epidemiologicznych udział w misjach mogą wziąć wyłącznie przedstawiciele przedsiębiorców, którzy w dniu misji będą w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19 i będą posiadali ważny tzw. paszport covidowy.