Dolnośląskie Nagrody Sportowe
04.10.2018 14:53
Samorząd Województwa Dolnośląskiego przyznał nagrody sportowe 36 zawodnikom i trenerom, medalistom oraz wyróżniającym się zawodnikom najważniejszych imprez sportowych, które odbyły się w 2018 roku. Łączna kwota dziś przyznanych nagród to 83 tys. zł.
ZAWODNICY:
1. BARBARA RUTZ – brązowa medalistka mistrzostw Europy w szermierce U-23
2. ŁUKASZ TOMASZEWSKI – skoczek na trampolinie, akrobata, za całokształt kariery sportowej oraz zaangażowanie w kulturę fizyczną i sport podnoszący poziom dolnośląskiego sportu
3. ANNA MROSZCZAK– brązowa medalistka mistrzostw Europy w szermierce U-23
4. DAMIAN SZWARNOWIECKI – srebrny medalista w judo na Europejskich Igrzyskach Studenckich oraz 5 miejsce na mistrzostwach Świata seniorów
5. NATALIA BAJOR – brązowa medalistka mistrzostw Europy w tenisie stołowym U-21
6. GRACJAN KOZAK – brązowy medalista w rzucie dyskiem na mistrzostwach Europy do lat 18
7. KINGA KACZMARCZYK – brązowa medalistka mistrzostw Europy seniorów w podnoszeniu ciężarów
8. SZYMON SZACHNIEWICZ – brązowy medalista w sztafecie szwedzkiej (100 – 200 – 300 – 400 m) na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy juniorów
9. WERONIKA NOWAKOWSKA – biathlonistka, za całokształt osiągnięć sportowych oraz zaangażowanie w kulturę fizyczną i sport podnoszący poziom dolnośląskiego sportu - biathlon
10. DANIEL ROMAŃCZYK – srebrny medalista mistrzostw Świata w strzelectwie w karabinie poz. 300 m leżąc
11. MAJA WŁOSZCZOWSKA – brązowa medalistka mistrzostw Świata w maratonie MTB
12. JAKUB TOKARZ – 5 miejsce na mistrzostwach Świata w kajakarstwie
13. KATARZYNA SOBCZAK – brązowa medalistka mistrzostw Europy w kajakarstwie
14. KAMIL RZETELSKI – zdobywca dwóch brązowych medali na mistrzostwach Europy w pływaniu
15. OLIWIA JABŁOŃSKA – złota i srebrna medalistka mistrzostw Europy w pływaniu
16. SŁAWOMIR SZYMAŃSKI – brązowy medalista mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów
17. LUCYNA KORNOBYS – złota medalistka w pchnięciu kulą oraz brązowa medalistka w rzucie oszczepem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy
18. MARIUSZ TOMCZYK – srebrny medalista mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów
19. MARTA PIOTROWSKA – złota medalistka w skoku w dal na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy; złoty medal w biegu na 100m oraz w skoku w dal na CPISRA World Games
20. PAWEŁ PIOTROWSKI – brązowy medalista w pchnięciu kulą na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy; złoty medal w pchnięciu kula oraz w rzucie oszczepem, srebrny medal w rzucie dyskiem na CPISRA World Games
21. JAKUB MIROSŁAW – brązowy medalista w pchnięciu kulą na CPISRA World Games, 4 miejsce na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy
22. WOJCIECH CHMIELEWSKI – dwójka saneczkarska, uczestnik zimowych igrzysk olimpijskich w Pjong Czang
23. JAKUB KOWALEWSKI - dwójka saneczkarska, uczestnik zimowych igrzysk olimpijskich w Pjong Czang
24. NATALIA CZERWONKA – łyżwiarstwo szybkie, uczestniczka zimowych igrzysk olimpijskich w Pjong Czang
25. PAWEŁ FAJDEK – srebrny medalista mistrzostw Europy w rzucie młotem
26. KORNELIA FIEDKIEWICZ – pływanie, brązowy medal na Mistrzostwach Europy juniorów w Helsinkach
TRENERZY:
1. BEATA POŻAROWSZCZYK – trenerka zawodniczki Oliwi Jabłońskiej, złotej i srebrnej medalistki mistrzostw Europy w pływaniu
2. WALDEMAR OSTAPSKI – trener zawodniczki Kingi Kaczmarczyk, brązowej medalistki mistrzostw Europy seniorów w podnoszeniu ciężarów
3. ZBIGNIEW ZAMĘCKI – trener zawodnika, Damiana Szwarnowieckiego srebrnego medalisty w judo na Europejskich Igrzyskach Studenckich oraz 5 miejsce na mistrzostwach Świata seniorów
4. DAWID NOWACKI – trener zawodniczki Katarzyny Sobczak, brązowej medalistki mistrzostw Europy w kajakarstwie
5. JERZY MYSŁAKOWSKI – trener zawodnika Sławomira Szymańskiego, brązowego medalisty mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów
6. MICHAŁ MOSSOŃ – trener Lucyny Kornobys, rekordzistki świata i złotej medalistki mistrzostw Europy w pchnięciu kulą oraz Jakuba Mirosława srebrnego medalisty w pchnięciu kulą na CPISRA World Games
7. MARIUSZ OLIWA – trener zawodnika Mariusza Tomczyka, srebrnego medalisty mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów
8. GRZEGORZ WIDANKA - trener zawodniczki Kornelii Fiedkiewicz, brązowej medalistki w pływaniu podczas Mistrzostw Europy Juniorów
9. WOJCIECH SEIDEL - trener zawodnika Kamila Rzetelskiego, brązowego medalisty na mistrzostwach Europy w pływaniu
10. JACEK KSIĄŻYK - trener Pawła Piotrowskiego brązowego i Marty Piotrowskiej