rozmiar czcionki: A | A | A

NABÓR RECENZENTÓW

Wnioski stypendialne doktorantów, które pomyślnie przejdą ocenę formalną, kierowane są do oceny merytorycznej. Każdy wniosek stypendialny oceniany jest przez co najmniej dwóch niezależnych recenzentów. W ramach oceny  merytorycznej weryfikowane są następujące zagadnienia:
- stopień zaawansowania przewodu doktorskiego,
- poziom innowacyjności pracy badawczej w kraju i na świecie,
- możliwość praktycznego zastosowania oraz wdrożenia wyników badań na terenie województwa dolnośląskiego,
- zakres nawiązanej współpracy w formie porozumienia / listu intencyjnego oraz jej użyteczność dla prowadzonych przez doktoranta badań,
- dotychczasowy dorobek naukowy.
Recenzji dokonuje się w skali punktowej przy użyciu Karty oceny merytorycznej, której wzór stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu przyznawania stypendium w ramach projektu ,,Grant Plus”. W trakcie oceny merytorycznej informacje identyfikujące wnioskodawcę zostają utajnione.

Recenzentowi przysługuje wynagrodzenie w wysokości 600,00 zł brutto za każdą wykonaną ocenę merytoryczną na podstawie podpisanej umowy o dzieło. Nabór recenzentów odbywa się w oparciu o zapisy Regulaminu wyłaniania recenzentów do oceny merytorycznej wniosków stypendialnych w projekcie "Grant Plus".


O wpis na listę recenzentów może ubiegać się osoba, która łącznie spełnia następujące kryteria obligatoryjne:
1) posiada co najmniej stopień naukowy doktora oraz posiada wiedzę w zakresie jednej z dziedzin wymienionych niżej (w ramach danej dziedziny kandydat musi wskazać nie więcej niż 2 dyscypliny, w których się specjalizuje);
2) posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie wskazanych dyscyplin;
3) zna założenia zaktualizowanej Strategii Innowacji dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2011-2020;
4) zna założenia projektowe oraz Regulamin przyznawania stypendium w ramach projektu „Grant Plus”;
5) korzysta z pełni praw publicznych;
6) nie została skazana prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub za umyślne przestępstwo skarbowe;
7) nie jest pracownikiem zespołu projektowego Beneficjenta Systemowego.

Ponadto kandydat na recenzenta może wykazać spełnienie następujących kryteriów dodatkowych:
1) posiada rekomendacje instytucji / organizacji, z którą współpracuje w zakresie tematycznym związanym z wdrażaniem innowacji (kryterium uważa się za spełnione w przypadku wykazania współpracy realizowanej w przeciągu ostatnich 7 lat);
2) posiada doświadczenie w zakresie oceniania wniosków stypendialnych związanych z wdrażaniem innowacji (kryterium uważa się za spełnione w przypadku wykazania odpowiedniego doświadczenia w zakresie oceny wniosków w przeciągu ostatnich 7 lat);
3) jest autorem lub współautorem publikacji w języku polskim lub w języku angielskim o tematyce związanej z zakresem merytorycznym wskazanych dziedzin.
Przy wyłanianiu odpowiednich recenzentów do oceny wniosków stypendialnych w pierwszej w kolejności będą brane pod uwagę kandydatury, w których wykazane zostaną spełnione kryteria dodatkowe.


Kandydaci na Recenzentów muszą złożyć następujące dokumenty:
1) wypełniony formularz zgłoszeniowy na recenzenta wraz z załącznikami (dostępne w zakładce Dokumenty do pobrania);
2) oświadczenie wykonania oceny merytorycznej;
3) poświadczone za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe kandydata z ostatnich 5 lat, a w przypadku pracowników uczelni wyższych i instytutów naukowych – zaświadczenie o miejscu pracy.
Wyjaśnienie:
W zaświadczeniu o miejscu pracy musi zostać zawarta informacja o stopniu naukowym w danej dziedzinie nauk kandydata na recenzenta. W przypadku braku tej informacji należy dodatkowo przedstawić kopię dyplomu.

Komplet dokumentów należy złożyć na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego,
ul. Mazowiecka 17, pok. 1016,
50 - 412 Wrocław

w następującym terminie:
- I nabór w okresie 4 czerwca 2012 r. – 29 czerwca 2012 r.;
- II nabór w okresie 2 kwietnia 2013 r. – 29 maja 2013 r.;
Recenzenci, którzy złożą dokumenty w ramach jednego z naborów, automatycznie biorą udział we wszystkich następnych edycjach projektu.

Dokumenty mogą zostać złożone osobiście (pn. - pt. w godz. 9:00 - 15:00)  lub drogą pocztową (liczy się data wpływu wniosku). Kandydaci spełniający wszystkie kryteria formalne zostaną zamieszczeni na liście recenzentów.


Recenzenci zostają przydzieleni do oceny konkretnego wniosku na podstawie swojej specjalizacji. Karta oceny merytorycznej oraz właściwa część wniosku podlegająca ocenie zostaje przekazana pocztą elektroniczną na adres wskazany przez Recenzenta. Recenzent jest zobowiązany do sprawdzenia kompletności przesłanych dokumentów oraz odesłania e-maila z informacją potwierdzającą. Brak e-maila zwrotnego w ciągu 5 dni roboczych, licząc od dnia w którym przesłano dokumenty, oznacza, że Recenzent zrzeka się dokonania oceny. W przypadku pozytywnej odpowiedzi nastąpi podpisanie umowy o dzieło. W ciągu dwóch dni roboczych liczonych od dnia otrzymania 2 oryginałów umowy Recenzent zobowiązany jest do zwrotu 1 podpisanego egzemplarza.

Oceny wniosku należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od dnia podpisania umowy. W trakcie tego okresu Recenzent zobowiązany jest uzgodnić z pracownikiem Wydziału Gospodarki sposób dostarczenia podpisanej i wypełnionej Karty oceny merytorycznej. W celu usprawnienia procedury oceny merytorycznej Recenzent przesyła wypełnione karty ocen w formie elektronicznej w terminie wcześniejszym. Dokument ten jest weryfikowany pod względem prawidłowości wypełnienia. W przypadku braków, omyłek lub niejasności Kartę oceny merytorycznej zwraca się z prośbą o uzupełnienie lub skorygowanie.
Każdy z Recenzentów dokonuje własnej oceny wniosku. Recenzent nie może kontaktować się z innym Recenzentem dokonującym oceny tego samego wniosku bezpośrednio przed, jak i w trakcie dokonywania oceny wniosku.