rozmiar czcionki: A | A | A

Trwają zapisy do szóstej edycji Szkoły Letniej Europa-Azja

07.05.2014 13:00

W dniach 18-30 sierpnia br. w Leuven oraz w Tokio odbędzie się szósta edycja Szkoły Letniej Europa-Azja. Wydarzenie organizowane jest przez belgijskie Centrum Badań nad Globalnym Zarządzaniem w Leuven (Leuven Centre for Global Governance Studies) wspólnie z japońskim Uniwersytetem Hitotsubashi (Hitotsubashi University) oraz Uniwersytetem Narodowym w Seulu (Seoul National University) z Korei Południowej.

Celem Szkoły Letniej pn. „Współpraca bilateralna i wielostronna w globalnym zarządzaniu: UE – Azja Wschodnia” jest przedstawienie utalentowanym studentom z Europy i Azji kluczowych aspektów globalnego zarządzania z perspektywy porównawczej. Jest to dla nich szansa na wzajemne poznanie się oraz nawiązanie międzykulturowego dialogu nt. globalnego zarządzania.

Unia Europejska i Azja Wschodnia są głównymi aktorami globalnego zarządzania we współczesnym, świecie. Oba regiony mają do czynienia z podobnymi wyzwaniami, jak choćby trwający kryzys finansowy, wzrost protekcjonizmu, łamanie praw człowieka i ubóstwo, które wymagają zarówno regionalnego jak i globalnego rozwiązania. Wzajemna znajomość europejskiego i azjatyckiego spojrzenia na te globalne problemy oraz sposoby ich rozwiązywania, jest często niepełna.

Celem Szkoły Letniej jest zbadanie i porównanie, jak współczesne globalne wyzwania są widziane z perspektywy europejskiej i azjatyckiej. Uczestnicy warsztatów będą szukać odpowiedzi na pytania, jak światowe wyzwania wpływają na decyzje i działania podejmowane w regionach, oraz jak zmieniło się postrzeganie procesów integracji regionalnej w UE i Azji Wschodniej. Analizować będą także rosnącą współzależność pomiędzy UE i Azją Wschodnią, wzrost liczby umów dwustronnych między UE i niektórymi krajami azjatyckimi oraz bliskie oddziaływania obu regionów na forach wielostronnych w celu sprostania globalnym wyzwaniom.
 
ZGŁOSZENIA
Studenci z Europy zainteresowani uczestnictwem w programie letnim mogą aplikować za pośrednictwem Centrum Badań nad Globalnym Zarządzaniem w Leuven (Leuven Centre for Global Governance Studies).
Wymagane dokumenty: szczegółowe CV, list motywacyjny, kopia transkryptu akademickiego i potwierdzenie znajomości języka angielskiego. Zasługi naukowe i motywacja będą brane pod uwagę podczas selekcji.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 lipca 2014 r.

Wszelkie pytania związane z procesem aplikacji należy kierować do Matthieu Burnay – matthieu.burnay@ggs.kuleuven.be.
Więcej informacji dot. procedury aplikacyjnej dostępnych jest także na stronie internetowej Uniwersytetu w Leuven.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
• W warsztatach udział weźmie 30 studentów studiów magisterskich z Europy, Korei i Japonii.
• Opłata za uczestnictwo w programie wynosi 400 euro i obejmuje: udział w warsztatach, koszty związanie z rejestracją, zakwaterowanie, obiadokolacje i podróże na terenie kraju.
• Uczestnicy Szkoły Letniej otrzymają świadectwo Uniwersytetu Hitotsubashi oraz Leuven Centre for Global Governance Studies.
• Wszyscy uczestnicy zostaną zakwaterowani w pensjonatach (lub hotelach) w Tokio i Leuven, w pokojach dwuosobowych. Śniadania i obiady podczas dni, w których odbywają się zajęcia będą oferowane bezpłatnie w restauracjach uniwersytetów Leuven i Hitosubashi.
• Do uczestników należy dopełnienie wszelkich niezbędnych procedur do uzyskania wizy.
• Organizacja podróży leży po stronie uczestników.
• Uczestnicy muszą zadeklarować posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego oraz ubezpieczenia na czas podróży.


Więcej informacji nt. warsztatów znajduje się na stronie internetowej Uniwersytetu w Leuven.


Kontakt:
Leuven Centre for Global Governance Studies, KU Leuven
Charles Deberiotstraat 34
3000 Leuven, Belgium
www.globalgovernancestudies.eu
info@ggs.kuleuven.be
+32 16 32 87 25