rozmiar czcionki: A | A | A
Pozarządowy Dolny Śląsk

Ruszył Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013

04.06.2008 15:06

Punkt Informacyjny, to miejsce do którego beneficjenci będą mogli skierować pierwsze kroki i otrzymać rzetelne informacje jak pozyskać fundusze z Unii Europejskiej – powiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podczas uroczystego otwarcia Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013 w Warszawie, 27 lutego 2008 r.

Jest to miejsce, gdzie pomoc uzyskają osoby z pomysłem na projekt, ale nie orientujące się z jakiego programu mogłyby dostać dofinansowanie. Punkt informacyjny służy taką informacją, jak i kontaktem do instytucji prowadzącej nabór wniosków, jednak nie pomaga wypełniać aplikacji.

– Znajdujemy się w ważnym momencie, kiedy ruszają wszystkie programy. Przypomnę, że prowadzone są już nabory wniosków z programu Kapitał Ludzki, w zeszłym tygodniu miała miejsce inauguracja programu Innowacyjna Gospodarka a niebawem ruszy największy program Infrastruktura i Środowisko – dodała minister E. Bieńkowska. Minister zaznaczyła również, że to jak Polska wykorzysta środki z obecnej perspektywy finansowej, będzie miało duży wpływ na kształt całej polityki spójności po 2013 roku.
W konferencji udział wzięła również prezydent Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która przedstawiła dotychczasowe wykorzystanie przez miasto funduszy unijnych na projekty społeczne oraz zapowiedziała prowadzenie przez urząd działań informacyjno-doradczych dla mieszkańców Warszawy oraz lokalnych organizacji pozarządowych.

Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 oraz w soboty od 10.00-16.00 w Centrum Informacji Europejskiej w Warszawie, ul. Krucza 38/42. Zainteresowani mogą zwracać się z pytaniami telefonicznie: 0 22 626 06 32, 0 22 626 06 33 a także za pośrednictwem poczty elektronicznej: punktinformacyjny@mrr.gov.pl. Na miejscu są dostępne bezpłatne publikacje Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Punkt Informacyjny jest pierwszym elementem Systemu Informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, który będzie tworzony wspólnie z Urzędami Marszałkowskimi. Do końca 2008 roku planowane jest uruchomienie 16 Regionalnych Punktów Informacyjnych. więcej

źródło: http://www.funduszestrukturalne.gov.pl/