rozmiar czcionki: A | A | A

JEDEN PROCENT DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

Zostawmy 1% podatku na Dolnym Śląsku


Samorząd Województwa Dolnośląskiego aktywnie włącza się do promowania aktywności i odpowiedzialności obywatelskiej Dolnoślązaków. Zachęcamy mieszkańców województwa do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, które przyczynią się do poprawy jakości życia w Regionie.


Szanowni Państwo!

Podobnie jak w ubiegłych latach w ramach akcji „1% dla Dolnego Śląska” serdecznie zachęcam Dolnoślązaków do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz dolnośląskich organizacji pożytku publicznego.

Udział w akcji przekazania 1% to szansa na wsparcie organizacji w naszym najbliższym otoczeniu oraz wsparcie ciekawych i ważnych inicjatyw z różnych dziedzin życia realizowanych w naszym regionie. To także forma pomocy dla osób z niepełnosprawnościami, chorych, bezdomnych czy seniorów. Pamiętajmy, że 1% jest nie tylko dla największych organizacji pożytku publicznego. Na Dolnym Śląsku jest wiele mniejszych podmiotów, dla których pozyskane środki w ramach 1% są istotnym elementem, który warunkuje realizowanie zadań.

Przywiązanie do naszej małej Ojczyzny i wsparcie lokalnych OPP może zaowocować realizacją interesujących projektów, które będą odpowiedzią na potrzeby dolnośląskiej społeczności.

Twoja pomoc jest bezcenna.

Marcin Krzyżanowski
Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego


List Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego [plik] 

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2020 rok w 2021 roku znajduje się na stronie Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w zakładce OPP – Wykaz OPP 1% https://niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/ Wspieraj Dolnośląskie OPP!


Jak przekazać 1% podatku w usłudze Twój e-PIT?
Na Portalu Podatkowym znajdują się informacje dla organizacji pożytku publicznego (OPP) i osób, które chcą przekazać 1% podatku dla OPP w ramach nowej usługi Twój e-PIT -
https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/jak-przekazac-1-podatku-w-usludze-twoj-e-pit/ 


Wszystkie formularze podatkowe znajdują się na stronie Ministerstwa Finansów https://www.podatki.gov.pl/pit/