rozmiar czcionki: A | A | A


Reprezentanci Polonii brazylijskiej gościli na Dolnym Śląsku

Dodano: 27-10-2009

W dniach 21-25 października w Województwie Dolnośląskim złożyła wizytę delegacja z Dom Feliciano w Brazylii. Przedstawiciele Polonii wzięli udział w konferencji „Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich – doświadczenia regionów”.

[więcej]

Festiwal Tradycji Dolnego Śląska

Dodano: 20-10-2009

W dniach 24-25 października w Operze Wrocławskiej odbędzie się druga już edycja Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska. Inicjatorem i organizatorem Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Kolejne miliony dla dolnośląskiej wsi

Dodano: 24-09-2009

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę Zarządu Województwa w sprawie podziału pieniędzy na realizację projektów zgłoszonych do konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Prawie dwa miliony złotych pochodzące z budżetu województwa dolnośląskiego otrzymają gminy na realizację zadań, których celem jest stworzenie lepszych warunków dla rozwoju społeczno-ekonomicznego miejscowości wiejskich oraz zaktywizowanie ich mieszkańców.

[więcej]

Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii Polagra Food w Poznaniu.

Dodano: 22-09-2009

W dniach 14-17 września br. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii Polagra Food. Targi zgromadziły wystawców z niemal 40 krajów świata m.in. Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Austrii, Portugalii, Turcji, Chin, Sri Lanki, a także Litwy, Czech i Słowacji.

[więcej]

2. Święto Pierogów w Paszowicach

Dodano: 17-09-2009

W niedzielę, 30 sierpnia br., parafia w Paszowicach organizowała dożynki parafialne. Już drugi rok z rzędu uroczystość została połączona ze Świętem Pierogów, które było głównym punktem ceremoniału dożynkowego. Patronat honorowy nad obchodami objął Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Stanisław Longawa.

[więcej]

Nabór wniosków - konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego pn.”Przedsięwzięcia promujące ideę...

Dodano: 16-09-2009

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie na realizację zadania publicznego pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi”. Celem konkursu jest wsparcie społeczności lokalnych, działających w „Odnowie Dolnośląskiej Wsi”, w zakresie realizacji projektów mających na celu poprawę funkcjonowania grupy odnowy wsi, pobudzenia aktywności mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości oraz rozwój tożsamości społeczności wiejskiej, zachowanie...

[więcej]