rozmiar czcionki: A | A | A


Nagroda dla gminy Dzierżoniów

Dodano: 09-07-2010

Dolnośląska gmina Dzierżoniów otrzymała wyróżnienie w kategorii „Europejska Nagroda Odnowy Wsi za szczególne osiągnięcia w wielu obszarach odnowy wsi”. Zwycięzcą konkursu okazała się austriacka gmina Langenegg.

[więcej]

Czwarta edycja konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi rozstrzygnięta

Dodano: 09-07-2010

Prawie 3 mln zł z budżetu województwa otrzymają dolnośląskie gminy w ramach IV edycji organizowanego przez Samorząd Województwa konkursu. Dotacje przyznano najlepszym projektom, które mają na celu stworzenie lepszych warunków dla rozwoju społeczno - ekonomicznego miejscowości wiejskich oraz zaktywizowanie ich mieszkańców.

[więcej]

Podróż studyjna z Województwa Śląskiego w ramach realizacji Odnowy Dolnośląskiej Wsi

Dodano: 06-07-2010

W dniach 1-2 lipca 2010r. gościliśmy w naszym województwie delegację liderów wiejskich oraz przedstawicieli samorządów lokalnych z województwa śląskiego. Podróż przygotowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  na prośbę  Śląskiego Związku Gmin i Powiatów  w Katowicach w ramach wymiany doświadczeń przy realizacji regionalnej Odnowy Wsi w obu województwach. W ciągu dwóch dni uczestnicy odwiedzili 5 wsi w naszym województwie, uczestników i laureatów...

[więcej]

Najlepsze produkty i potrawy z Dolnego Śląska

Dodano: 05-07-2010

Ser kozi łomnicki, pstrąg wędzony, polędwiczki z suma z lubczykiem oraz rolada z suma będą ubiegać się o "Perłę 2010" w ogólnopolskim konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” podczas Targów Polagra Food w Poznaniu.

[więcej]

Gmina Dzierżoniów z szansą na triumf w prestiżowym konkursie

Dodano: 05-07-2010

Konkurs o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi 2010 znalazł się w fazie decydującej. Wizytacja miejscowości uczestniczących w konkursie dobiegło końca. O nagrodę walczy Gmina Dzierżoniów.

[więcej]

Rusza konkurs "Przyjazna wieś"

Dodano: 05-07-2010

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ogłasza konkurs "Przyjazna wieś". Zgłoszenia można przesyłać do 31 sierpnia 2010 r.

[więcej]

Wizyta Ministra Franka Kupfera

Dodano: 24-06-2010

23 czerwca Stanisław Longawa, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego gościł Franka Kupfera, Ministra Rolnictwa i Środowiska Saksonii, dr Rogera Mackeldega, dyrektora odpowiedzialnego za współpracę międzynarodową w Saksońskim Ministerstwie Rolnictwa i Środowiska oraz zastępcą konsula panią Heidrung I. Jung.

[więcej]