rozmiar czcionki: A | A | A


Zając i kuropatwa są w potrzebie

Dodano: 16-04-2011

Kiedyś widywało się je stale, dziś to gatunki, których istnienie może być zagrożone. Zając czy kuropatwa to trwały element naszego krajobrazu. Nad tym jak uchronić je przed dalszym spadkiem populacji dyskutowali w minioną sobotę uczestnicy konferencji „Zagrożenia i możliwości odbudowy populacji zwierzyny łownej”. W jej uroczystym otwarciu wziął udział członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Stoły wielkanocne, palmy i pisanki

Dodano: 16-04-2011

Koszyk ze święconką, żur z białą kiełbasą, pasztet z królika, swojska szynka, jajka faszerowane oraz kaczka nadziewana. Do tego słodkie wypieki tj. mazurki o różnych smakach, keks, sernik, orzechowiec i babka. To tylko niektóre ze smakołyków zaprezentowanych dziś w Arkadach Wrocławskich. Imprezę uroczyście otworzył członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Kiermasz wielkanocny

Dodano: 14-04-2011

Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z jego obchodami związanych jest wiele zwyczajów ludowych, m.in. śniadanie wielkanocne, pisanki i święconka. Co przetrwało w naszych domach z dawnych tradycji? Tego było można dowiedzieć się podczas kiermaszu wielkanocnego powiatu górowskiego. W jego uroczystym otwarciu uczestniczył członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Konferencja - Przyszłość Leadera w Polsce i Europie po 2013r.

Dodano: 08-04-2011

W dniu 6 kwietnia w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej położonej we Wrocławiu przy ul. Wystawowej 1, odbyła się konferencja rekomendowana uchwałą Grupy Roboczej do spraw Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na temat Przyszłości Leader w Polsce i Europie.

[więcej]

Miliony na odnowę i rozwój wsi

Dodano: 28-03-2011

51 mln złotych - taka kwota już wkrótce zasili dolnośląskie samorządy dzięki projektowi „Odnowa i rozwój wsi” realizowanemu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

[więcej]

Moderatorzy Odnowy Wsi

Dodano: 27-03-2011

Znawcy idei Odnowy Wsi, zasad planowania przestrzeni wiejskiej oraz inwentaryzacji zasobów kultury materialnej. Mowa o nowych Moderatorach Odnowy Wsi. Właśnie ukończyli trzydniowe szkolenie. W piątek spotkał się z nimi członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Szkolenie dla przedstawicieli grup odnowy wsi – 15-16 kwietnia 2011r.

Dodano: 16-03-2011

W dniach 15-16 kwietnia 2011r. w Pałacu w Krotoszycach Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – Wydział Obszarów Wiejskich organizuje dwudniowe szkolenie dot. zakładania stowarzyszeń. Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli grup odnowy wsi, które przeszły już warsztaty dot. opracowania sołeckich strategii rozwoju, posiadają taką strategię oraz na ich terenie nie funkcjonują stowarzyszenia odnowy lub rozwoju wsi.Do udziału w szkoleniu zapraszamy po 1 przedstawicielu z grup odnowy...

[więcej]