rozmiar czcionki: A | A | A


Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” w 2021 roku

W dniu 1 czerwca 2021 roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę Nr 3801/VI/21 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” dotyczącego wsparcia społeczności lokalnych działających w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” w 2021 roku.

 

Celem konkursu jest wsparcie realizacji projektów dotyczących poprawy funkcjonowania grup odnowy wsi poprzez pobudzenie aktywności mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości oraz rozwój tożsamości wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich.

Konkurs „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” stanowi element inicjatywy „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” – programu Samorządu Województwa.

 

Załącznik:

Uchwała Zarządu Województwa Dolnośląskiego nr 3081/VI/21 dot. rozstrzygnięcia konkursu ofert.


Konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”

Dodano: 23-11-2018

Drodzy mieszkańcy wsi, liderzy, sołtysi, samorządowcy, Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do II edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Zgłaszać można przedsięwzięcia przydatne mieszkańcom i warte popularyzacji, które zostały sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego.

[więcej]

Doroczny Kongres Odnowy Wsi

Dodano: 06-11-2018

Serdecznie zapraszamy na IX doroczny Kongres Odnowy Wsi, który odbędzie się w dniach 30.11-1.12.2018r. ( piątek – sobota) br. na Zamku Kliczków.

[więcej]

Dolny Śląsk na XI Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD w Łodzi...

Dodano: 16-10-2018

W terminie 12-14 października 2018 r. odbyły się XI Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VII Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO - najważniejsze i największe wydarzenie branży ekoproduktów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

[więcej]

XI Festiwal Tradycji Dolnego Śląska

Dodano: 08-10-2018

W dniach 6-7 października br. w Operze Wrocławskiej odbył się XI Festiwal Tradycji Dolnego Śląska.

[więcej]

Dolnośląskie produkty na Targach Smaki Regionów 2018 w Poznaniu

Dodano: 04-10-2018

W dniach 29 września – 01 października 2018 r. odbyły się Targi Smaki Regionów . Wydarzenie to ma na celu popularyzację tradycyjnej, polskiej żywności przyrządzanej według tradycyjnych receptur. Organizatorzy targów to: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polska Izba Produktu Lokalnego i Regionalnego oraz Związek Województw RP.

[więcej]

Dożynki Prezydenckie 2018

Dodano: 18-09-2018

Województwo Dolnośląskie wzięło udział w odbywających się 15 i 16 września 2018 r. Dożynkach Prezydenckich w Spale. Nasze województwo reprezentowane było przez Pana Stanisława Czajkę Dyrektora Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych oraz Pana Pawła Czyszczonia, Dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich.W konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dolnośląski wieniec pochodzący z Kopaszyna w Gminie Prusice zdobył wyróżnienie. Prezentacja wieńca z...

[więcej]

Weekend u stóp Gór Sowich

Dodano: 18-09-2018

Zapraszamy do Gminy Dzierżoniów na Festiwal Słoików 2018. To najsmaczniejsza impreza tej jesieni.Zapraszamy do Mościska, w którym pokażemy, jakie smakowitości powstają w domach gospodyń z Gminy Dzierżoniów. Do słoików można „zapakować” wszystko i właśnie w Mościsku się o tym przekonamy. Podczas festiwalu zaprezentują się koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i lokalni producenci z regionu Gór Sowich oraz zaprzyjaźnionych miejscowości w Czechach.Odbędzie się konkurs na najpiękniejsze stoisko i...

[więcej]