rozmiar czcionki: A | A | A


Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” w 2021 roku

W dniu 1 czerwca 2021 roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę Nr 3801/VI/21 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” dotyczącego wsparcia społeczności lokalnych działających w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” w 2021 roku.

 

Celem konkursu jest wsparcie realizacji projektów dotyczących poprawy funkcjonowania grup odnowy wsi poprzez pobudzenie aktywności mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości oraz rozwój tożsamości wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich.

Konkurs „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” stanowi element inicjatywy „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” – programu Samorządu Województwa.

 

Załącznik:

Uchwała Zarządu Województwa Dolnośląskiego nr 3081/VI/21 dot. rozstrzygnięcia konkursu ofert.


Dolnośląskie produkty na Targach Smaki Regionów 2019 w Poznaniu

Dodano: 03-10-2019

W dniach 28 – 30 września 2019 r. odbyły się Targi Smaki Regionów . Wydarzenie to ma na celu popularyzację tradycyjnej, polskiej żywności przyrządzanej według tradycyjnych receptur. Organizatorzy targów to: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polska Izba Produktu Lokalnego i Regionalnego oraz Związek Województw RP.

[więcej]

Dożynki Prezydenckie 2019

Dodano: 19-09-2019

W dniach 14 i 15 września 2019 roku Województwo Dolnośląskie uczestniczyło w Dożynkach Prezydenckich odbywających się w Spale. Nasze Województwo reprezentowane było przez Pana Tytusa Czartoryskiego – Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Pana Grzegorza Suduła - Dyrektora Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych oraz Panią Izabelę Woronowicz – Zastępcę Dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich. W konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” o nagrodę Prezydenta...

[więcej]

Doroczny Kongres Odnowy Wsi

Dodano: 09-09-2019

Serdecznie zapraszamy na X doroczny jubileuszowy Kongres Odnowy Wsi, który odbędzie się w dniach 18.10-19.10.2019r.  ( piątek – sobota) br. na Zamku Kliczków.Kongres organizowany jest dla  uczestników Odnowy Dolnośląskiej Wsi w związku z tym do udziału serdecznie zapraszamy przedstawicieli grup Odnowy Wsi z  sołectw i gmin formalnie uczestniczących w programie.  Z 1 gminy można zgłosić max 6 osób, w tym sołectwo reprezentować może tylko 1 osoba. Pozostałe osoby zostaną...

[więcej]

Oznaczenie "Produkt Polski"

Dodano: 03-09-2019

Aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „Produkt polski” i zasady jego stosowania. Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych...

[więcej]

XII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD & VIII Targi Ekologicznego...

Dodano: 11-07-2019

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego organizuje stoisko promocyjne Województwa Dolnośląskiego podczas XI edycji Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD, które odbędą się w terminie 18-20.10.2019 r. w Łodzi.

[więcej]

Nabór Wystawców - Targi Smaki Regionów 2019 w Poznaniu

Dodano: 11-07-2019

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego organizuje stoisko promocyjne Województwa Dolnośląskiego podczas Targów „Smaki Regionów”, które odbędą się w dniach 28-30.09.2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

[więcej]