rozmiar czcionki: A | A | A


Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” w 2021 roku

W dniu 1 czerwca 2021 roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę Nr 3801/VI/21 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” dotyczącego wsparcia społeczności lokalnych działających w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” w 2021 roku.

 

Celem konkursu jest wsparcie realizacji projektów dotyczących poprawy funkcjonowania grup odnowy wsi poprzez pobudzenie aktywności mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości oraz rozwój tożsamości wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich.

Konkurs „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” stanowi element inicjatywy „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” – programu Samorządu Województwa.

 

Załącznik:

Uchwała Zarządu Województwa Dolnośląskiego nr 3081/VI/21 dot. rozstrzygnięcia konkursu ofert.


Wyjazd studyjny Uczestników Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska do...

Dodano: 12-12-2019

W dniach 09 – 10 grudnia 2019 r. odbył się wyjazd studyjny zorganizowany dla Uczestników Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska. Wyjazd miał na celu przybliżyć funkcjonowanie Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski oraz przedstawić działanie producentów do niej należących. Zarówno w kwestii produkcji, dystrybucji, jak i formy promocji wraz z kreacją wizualną.

[więcej]

Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wigilijnych

Dodano: 05-12-2019

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz partnerami zaprasza na „Prezentację  Tradycyjnych Stołów Wigilijnych we Wrocławiu” w dniu 15 grudnia br. w Pasażu Grunwaldzkim (poziom 0) we Wrocławiu. Impreza odbędzie się w godz. 11:00-18:00. Podczas uroczystości 26 Kół Gospodyń Wiejskich z Dolnego Śląska będzie prezentowało tradycyjne potrawy Wigilijne w tym barszcz czerwony z uszkami, krokiety z kapustą i grzybami,...

[więcej]

Nabór Wystawców na Wyjazd studyjny Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska

Dodano: 13-11-2019

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego organizuje dwudniowy wyjazd studyjny na terenie Wielkopolski, który odbędzie się w terminie 09-10.12.2019 r.

[więcej]

W dniach 18-19.10.2019r.na Zamku Kliczków odbył się już po raz dziesiąty jubileuszowy Doroczny...

Dodano: 04-11-2019

W dniach 18-19.10.2019r.na Zamku Kliczków odbył się już po raz dziesiąty jubileuszowy Doroczny Kongres Odnowy Wsi. 250 liderów wiejskich oraz samorządowców z całego Dolnego Śląska zjechało się w jedno miejsce, by wspólnie świętować X-lecie Odnowy Dolnośląskiej Wsi oraz  nakreślić plany na lata następne. Wszystkich zebranych powitał pan Marcin Gwóźdź – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz pan Grzegorz Suduł – Dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych. Następnie...

[więcej]

Nabór Wystawców na Targi Internationale Grüne Woche 2020 w Berlinie

Dodano: 29-10-2019

Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze Internationale Grüne Woche 2020 w Berlinie odbędą się w terminie 17 - 26 01.2020 r. (piątek – niedziela).Targi Grüne Woche są jedyną w swoim rodzaju międzynarodową wystawą gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa. Dla producentów artykułów spożywczych z całego świata targi te są doskonałym rynkiem zbytu, umożliwiają sprawdzenie popytu na swoje produkty i wzmocnienie wizerunku firmy. Należą do największych i najważniejszych spotkań branżowych...

[więcej]

Dolny Śląsk na XII Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD w Łodzi...

Dodano: 23-10-2019

W terminie 18-20 października 2019 r. odbyły się XII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VIII Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO - najważniejsze i największe wydarzenie branży ekologicznych produktów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

[więcej]

XII Festiwal Tradycji Dolnego Śląska

Dodano: 08-10-2019

W ostatni weekend września (tj. 28.09.2019 – 29.09.2019r.) w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbył się dwunasty przegląd zespołów ludowych Dolnego Śląska.Pan Marcin Gwóźdź Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego do udziału w tegorocznym festiwalu zaprosił trzynaście zespołów ludowych. Przed licznie zebraną publicznością zaprezentowały się zespoły śpiewacze, kapele ludowe, zespoły folklorystyczne oraz zespoły pieśni i tańca. Od dwunastu już lat festiwal gromadzi wiernych fanów folkloru...

[więcej]