rozmiar czcionki: A | A | A


Ogólnopolski konkurs „My i RYBY – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół...

Dodano: 07-12-2021

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie pn. „My i RYBY – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas?” organizowanym dla dzieci szkół podstawowych. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy wśród społeczeństwa, uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – o roli Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, jego wkładzie w rozwój ekonomiczny i społeczny sektora rybackiego i obszarów zależnych od rybactwa w Polsce. Zadaniem...

[więcej]

Podsumowanie konkursów dotyczących PROW 2014-2020

Dodano: 06-12-2021

2 grudnia br. we Wrocławiu podsumowano 3 konkursy dotyczące Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, które ogłosił w 2021 roku Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Targi Internationale Grüne Woche 2022 w Berlinie zostały odwołane

Dodano: 29-11-2021

Organizatorzy berlińskich targów Rolno-Spożywczych „Internationale Grüne Woche 2022”  poinformowali o odwołaniu tegorocznej imprezy, która miała odbyć się od 21 do 30 stycznia 2022 roku. Powodem są względy bezpieczeństwa związane z pandemią. Wszystkim wystawcom, którzy zgłosili chęć udziału w targach, dziękujemy za zaangażowanie i chęć udziału.

[więcej]

Finał konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2021”

Dodano: 09-11-2021

W sobotę, 6 listopada 2021 roku, odbyła się uroczysta gala wieńcząca zmagania sołectw o tytuł najpiękniejszej wsi na Dolnym Śląsku. W konkursie, ogłoszonym przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego w czerwcu, konkurowało w dwóch kategoriach dziesięć sołectw, z następujących gmin: Polkowice, Chocianów, Lubin, Zgorzelec, Lubawka, Sobótka, Oborniki Śląskie, Stronie Śląskie, Dzierżoniów oraz Świdnica. Gala została zorganizowana na terenie zwycięskiej gminy, w Regionalnym Centrum Kultury...

[więcej]

Nabór wystawców na Targi Internationale Grüne Woche 2022 w Berlinie

Dodano: 05-11-2021

UWAGA: Targi zostały odwołane przez organizatorów. Powodem są względy bezpieczeństwa związane z pandemią. Wszystkim wystawcom, którzy zgłosili chęć udziału w targach, dziękujemy za zaangażowanie i chęć udziału.

[więcej]

VIII nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i...

Dodano: 29-10-2021

Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ogłasza VIII nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych”, poddziałanie 3.1 „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach unijnych systemów jakości, tj.

[więcej]

Zapraszamy na konferencję: Spotkanie kobiet wiejskich. Kobiety to dobry klimat.

Dodano: 11-10-2021

Jeśli mieszkasz na wsi lub małym miasteczku, jeśli działasz w kole gospodyń wiejskich lub innej organizacji, jeśli na sercu leży ci dobro Waszej organizacji i chcesz ją rozwijać, jeśli troszczysz się o środowisko naturalne, jeśli kulinaria i gotowanie to Wasza wspólna pasja, przyjedź na: Spotkanie kobiet wiejskich. Kobiety to dobry klimat.

[więcej]