rozmiar czcionki: A | A | A


Akcja "KUPUJ ŚWIADOMIE"

Dodano: 09-04-2019

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadząc szereg działań informacyjno- promocyjnych dotyczących rynku żywności wysokiej jakości, mających na celu budowanie patriotyzmu konsumenckiego oraz wzrost konkurencyjności polskiej żywności przygotowało broszurę informacyjną „Kupuj świadomie” dotycząca znakowania produktów. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią aby podejmować świadome decyzje zakupowe w oparciu o istniejące systemy i znaki jakości.

[więcej]

Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska 2019”

Dodano: 27-03-2019

Konkurs w naszym Województwie organizowany jest już po raz jedenasty i jest jedną z form wsparcia jakie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oferuje społecznościom lokalnym uczestniczącym w Odnowie Dolnośląskiej Wsi.

[więcej]

Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek we Wrocławiu

Dodano: 19-03-2019

Wspólnie z Dolnośląską Izbą Rolniczą i Związkami Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z Wrocławia, Jeleniej Góry, Świdnicy i Legnicy zapraszają na „Prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek we Wrocławiu” w dniu 6 kwietnia br. w godz. 11-16 w Pasażu Grunwaldzkim. we Wrocławiu.

[więcej]

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2019

Dodano: 15-03-2019

Szanowni Państwo,zapraszamy do udziału w VI edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich, która odbędzie się w terminie: 10-12 maja 2019 r. Jest to akcja skupiająca przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów Funduszy Europejskich, którzy raz w roku udostępniają społeczeństwu efekty swoich przedsięwzięć. Dni Otwarte to akcja popularna i o dużym zasięgu. V edycja skupiła prawie 560 wydarzeń, które łącznie odwiedziło ponad 132 tysiące uczestników. Tegoroczna...

[więcej]

Dolny Śląsk na międzynarodowych targach Grüne Woche 2019 w Berlinie

Dodano: 05-02-2019

Województwo dolnośląskie uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa Internationale Grüne Woche 2019 w Berlinie. Na naszym stoisku regionalnym prezentowane były dolnośląskie produkty rolno-spożywcze, lokalne zwyczaje i tradycje. W otwarciu targów wzięli udział wicemarszałek Marcin Gwóźdź, Grzegorz Suduł - dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych, oraz Paweł Czyszczoń - dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich....

[więcej]

Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wigilijnych – Dolny Śląsk 2018

Dodano: 19-12-2018

W sobotę 15 grudnia w Pasażu Grunwaldzkim Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Dolnośląską Izbą Rolniczą oraz Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych zorganizował Prezentację Tradycyjnych Stołów Wigilijnych.

[więcej]

Doroczny Kongres Odnowy Wsi

Dodano: 06-12-2018

W dniach 30.11-1.12.2018r. na Zamku Kliczków odbył się już po raz dziewiąty Doroczny Kongres Odnowy Wsi. 220 liderów wiejskich oraz samorządowców z całego Dolnego Śląska zjechało się w jedno miejsce, by wspólnie podsumować kolejny rok w Odnowie Wsi i nakreślić plany na rok następny. Wszystkich zebranych powitał Paweł Czyszczoń – Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich.

[więcej]