rozmiar czcionki: A | A | A


Zapraszamy na Dożynki Wojewódzkie w Udaninie

25.08.2022 09:31

Samorząd Województwa Dolnośląskiego wraz z Gminą Udanin są organizatorami Dożynek Wojewódzkich, które odbędą się 11 września 2022 roku w Udaninie. Zgodnie z tradycją uroczystości dożynkowe rozpocznie msza święta o godzinie 12.00 w miejscowym kościele. Następnie barwny korowód dożynkowy przejdzie ulicami Udanina, a o godzinie 13.45 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy na boisku sportowym.

W programie Dożynek Wojewódzkich znajdują takie wydarzenia jak m.in. misterium chleba, konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy, finał konkursu kulinarnego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” oraz Jarmark Granitowego Szlaku. Podczas trwającego Święta Plonów będzie można również odwiedzić stoiska wystawiennicze z regionalnymi produktami żywnościowymi jak i rękodzielniczymi.

Oprawę muzyczną zapewni Zakładowa Orkiestra Huty Miedzi „Głogów” oraz Zespół Pieśni i Tańca Wrocław. Wieczorem na scenie muzycznej wystąpią zespoły:  Long & Junior oraz Golec Orkiestra.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i złożenia podziękowań rolnikom za trud ich codziennej pracy, ukończenie żniw i prac polowych na ziemi województwa dolnośląskiego.